"İzmir için Tek Çare Çerçioğlu" İddiası Ulusal Basının Gündemini Sarsıyor

İyi Parti adayı Ümit Özlale CHP oylarını bölecek mi?

Dec 15, 2023 - 22:52
 0
"İzmir için Tek Çare Çerçioğlu" İddiası Ulusal Basının Gündemini Sarsıyor

"İzmir için Tek Çare Çerçioğlu" İddiası Ulusal Basının Gündemini Sarsıyor

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Giriş: Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun İzmir'den aday gösterileceği iddiası, ulusal basının gündemine oturdu. Bu iddia, Medyaradar yazarı Varol Ersoy'un kaleme aldığı bir yazıyla bir kez daha ön plana çıktı. Ersoy'un, "İzmir için tek çarenin Özlem Çerçioğlu olduğu" görüşleri, kamuoyunda geniş yankı buldu.

Detaylar:

  • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun İzmir'den aday gösterileceği iddiası, 14 Aralık 2023 tarihinde gündeme geldi.
  • Medyaradar yazarı Varol Ersoy, Çerçioğlu'nun İzmir için ideal bir aday olduğunu savunan bir yazı kaleme aldı.
  • Ersoy, Çerçioğlu'nun İzmir doğumlu olması, meclis görevi, Aydın Belediyesi'ndeki başarılı yönetimi ve Aydın halkının desteği gibi unsurları vurgulayarak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Çerçioğlu'nun İzmir için uygun bir değişim olduğu çağrısında bulundu.
  • CHP'nin İzmir için belirleyeceği adayın seçimde etkili olacağı ve CHP'nin bu kentteki gücünü korumasının önemli olduğu belirtildi.
  • Ersoy, İyi Parti'nin İzmir Milletvekili Ümit Özlale'nin çalışmalarını da vurgulayarak, CHP'nin halkın tercihine uygun bir aday göstermemesi durumunda oy bölünmesi ve AKP'nin avantaj sağlama olasılığına dikkat çekti.

Ersoy'un Görüşleri:

  • "İzmir’e kimi aday yaparsanız seçimi kazanır(dı)… Bugüne kadar hep öyle oldu. Ama… Bu kez durum farklı… Çünkü İyi Parti’nin aday gösterdiği İzmir Milletvekili Ümit Özlale, iki aya yakın bir süredir harıl harıl çalışıyor… CHP oylarını bölme olasılığı oldukça fazla!"
  • "Eğer CHP halkın sevdiği bir ismi aday yapmazsa, AKP adayının “aradan sıyrılarak” CHP’nin bu güzide kalesini fethetmesi bile mümkün…"
  • "Eğer CHP’nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Özgür Özel büyük bir şok yaşamak istemiyorsa, İzmir’le kumar oynamamalı ve halkın tercihi olan Topuklu Efe’yi İzmir’e hediye etmelidir."

Sonuç: Özlem Çerçioğlu'nun İzmir için aday gösterileceği iddiası, ulusal basında geniş bir şekilde tartışılmaya devam ediyor. Varol Ersoy'un yazısı, CHP'nin İzmir adayını belirleme sürecinde yaşanan dinamiklere ışık tutarken, Çerçioğlu'nun İzmir'de seçilecek bir aday olarak görüldüğüne dair geniş destek olduğunu gösteriyor. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmeler, İzmir için belirlenecek adayın kim olacağı konusunda daha fazla bilgi sağlayacaktır.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow