İzmir İş Dünyasında BASİFED ve Özgür Özel Arasında Gerginlik

Özgür Özel İzmirli iş adamlarına neden randevu vermiyor?

Nov 27, 2023 - 00:02
 0
İzmir İş Dünyasında BASİFED ve Özgür Özel Arasında Gerginlik

İzmir İş Dünyasında BASİFED ve Özgür Özel Arasında Gerginlik

YEREL GÜNDEM / İZMİR

BASİFED, yerel seçimler öncesinde CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel'den randevu talep ederek, aday belirleme sürecinde görüş almak istedi. Ancak Özel'den henüz cevap alınamaması dikkat çekti. Bu durum, önceki ziyaretlerde CHP eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan benzer ziyaretin yarattığı sansasyonun gölgesinde gerçekleşti.

BASİFED Başkanı Mehmet Ali Kasalı, ziyaretin amacının Özel'i tebrik etmek olduğunu belirtse de iş dünyasında, Özel'in Soyer'in yeniden adaylığına sıcak bakmadığı yönündeki algı, ziyaretin asıl nedeninin Soyer'in adaylığını savunma çabası olduğu şeklinde konuşmalara neden oldu.

Bu gelişmeler üzerine İzmir iş dünyasında önemli isimlerin bulunduğu üç dernek başkanı, randevu talebinin görünürdeki amaçları aşacağı endişesiyle ziyarete katılmama kararı aldı. Aynı zamanda BASİFED Başkan Yardımcısı olan bu üç ismin, ziyaret talebinden haberdar edilmediklerini ve kurumsal ilişkileri kendi dernek bünyelerinde yürüttüklerini belirterek ziyarete katılmama kararı almaları, iş dünyasında büyük bir çatlağa neden oldu.

Bu durum, BASİFED'in içsel anlaşmazlıklarla mücadele etmeye çalıştığı bir dönemde yaşanması, çatı örgütün krizi derinleştirmemesi için dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow