İzmir ve Çeşme Belediyesi'ne Swiss Otel  inşaatıyla ilgili sorular

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne iletilmesi planlanmaktadır.

Nov 28, 2023 - 23:37
Nov 28, 2023 - 23:39
 0
İzmir ve Çeşme Belediyesi'ne Swiss Otel  inşaatıyla ilgili sorular

İzmir ve Çeşme Belediyesi'ne Swiss Otel  inşaatıyla ilgili sorular

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Çeşme ilçesinde bulunan eski adıyla Sheraton, yeni adıyla Swiss Otel olarak bilinen otelin inşaat aşamasındaki durumuyla ilgili olarak yaşanan sorunlar gündeme gelmiştir. Çeşme Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne çeşitli zaman dilimlerinde yapılan soruların yeterli cevaplar alamaması üzerine, konunun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından incelenmesi talep edilmiştir. Ancak, henüz bu talebe dair bir yanıt alınamamıştır.

Eski Sheraton Otel'in neredeyse tamamen yıkıldığı belirtilerek, alınan Yapı Kayıt Belgeleri'nin iptal edilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Yapı Kayıt Belgeleri'nin, bina yıkımına kadar geçerli olduğu ifade edilerek, bu belgelerin iptal edilip edilmediği sorusu gündeme getirilmiştir.

Ayrıca, bina tamamen yıkıldıysa nasıl bir Tadilat İzni ile yapıldığı, tadilat projesi ile yapılan işlemlerin uygunluğu, ruhsata ilave inşaatlar olup olmadığı ve çekme mesafelerinin uygunluğu gibi konular da sorgulanmıştır. Bu kapsamlı soruların içeren taleplerin tekrar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne iletilmesi planlanmaktadır.

İlgili belediyeler arasında soruların iletişiminde yaşanan sorunlar ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun gerekliliklerine uyum konusundaki sıkıntılar vurgulanarak, yasaların herkese eşit uygulanması gerekliliği üzerinde durulmuştur. Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili belediyeye soruların iletilmesi süreci, posta memuru gibi bir işleyişle değerlendirilmiş ve bu konuda daha fazla açıklama talep edilmiştir. Soruların hala cevapsız olması sebebiyle sabırla beklenmekte ve konunun çözümüne dair adımlar atılması beklenmektedir.

Gaze-teniz.com sitesindeki Nivent Kurtuluş'a ait haberden yararlanılmıştır.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow