İzmir'deki Memur Krizi Salı Günü CHP Genel Merkezi'ne Taşınıyor

Sendika Temsilcileri Ankara Yolunda

Jun 24, 2024 - 00:14
 0
İzmir'deki Memur Krizi Salı Günü CHP Genel Merkezi'ne Taşınıyor

İzmir'deki Memur Krizi Salı Günü CHP Genel Merkezi'ne Taşınıyor

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde memurların sosyal denge tazminatının düşürülmesiyle başlayan kriz, Kurban Bayramı tatili öncesinde gündemin ana konusu olmuştu. Şimdi ise bu kriz, CHP Genel Merkezi'ne taşınıyor. Memurların üye olduğu sendika temsilcileri, CHP Genel Merkezi'nde konuyu görüşmek üzere Salı günü Ankara'ya gidecekler.

CHP İl Başkanı Aslanoğlu Devreye Girdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, sosyal denge tazminatının yasal sınıra indirilmesini 'kişisel tercih değil, yasal zorunluluk' diyerek savunması, memurların tepkisine neden olmuştu. Bir günlük iş bırakma eylemi yapan memur sendikaları, istedikleri sonucu alamayınca CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan çözüm arayışı için destek istemişti.

Sendika Temsilcileri Ankara Yolunda

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, sendika temsilcileriyle yaptığı görüşmeler sonucunda, memurların taleplerini CHP Genel Merkezi'ne iletti. Genel Merkez'den olumlu yanıt alan Aslanoğlu, sendika temsilcilerini Ankara'ya götürüyor. Salı günü yapılacak görüşmede, Genel Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek, Gamze Taşçıer ve Ensar Aytekin ile bir araya gelinecek.

Sendikaların Tepkisi

Memurlar, Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal denge tazminatını düşürme kararına tepki olarak yarın Kültürpark'taki belediye holleri önünde bordrolarını yakacaklar. Memurların üye olduğu sendikaların temsilcileri arasında Tüm Yerel Sen Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, Tüm Yerel Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Ergül Gülmez, Tüm Bel-Sen 1 Nolu Şube yöneticisi Turgut Angün, 2 Nolu Tüm Bel-Sen Şube yöneticisi Nihat Filiz, Birlik Yerel-Sen Şube Başkanı Arif Serdar Gürler, Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Murat Bekar, Tüm Yerel-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Ufuk Cengizler, Türk Yerel Hizmet-Sen Şube yöneticisi Emrah Uzun ve Tüm Yerel-Sen 3 Nolu Şube yöneticisi Dengin Şahin yer alıyor.

Çözüm Arayışları Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan bu kriz, işçi ve memur haklarına yönelik ciddi bir mücadelenin işaretidir. Belediye çalışanlarının tepkileri ve talepleri, önümüzdeki günlerde belediyenin yönetim stratejilerini ve uygulamalarını belirlemede önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. CHP Genel Merkezi'nde yapılacak görüşmelerin, krizin çözümü konusunda nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow