Karşıyaka Belediye Başkanı Ünsal'a Çağrı

Plan Tadilatından Önce Gerekeni Yapın!

May 3, 2024 - 00:09
 0
Karşıyaka Belediye Başkanı Ünsal'a Çağrı

Karşıyaka Belediye Başkanı Ünsal'a Çağrı: Plan Tadilatından Önce Gerekeni Yapın!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki belediye meclisi, 02 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 17.00'de toplanarak önemli bir konuyu görüşmeye hazırlanıyor. Görüşülecek konu, Yalı Mahallesi'nde bulunan bir parselle ilgili plan değişikliği önerisi.

Altunizade Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından sunulan dilekçe ve eklerinde, İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Yalı Mahallesi'nde bulunan bir parsel için mevcut imar planında değişiklik yapılması talep ediliyor. Ancak bu değişiklik, taşınmazın kuzey cephesindeki yapı yaklaşma sınırının düzenlenmesini içeriyor.

Konuyla ilgili olarak Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal'a çağrıda bulunuluyor. Özellikle Hilltown projesine atıfta bulunarak, plan tadilatından önce gerekli işlemlerin yapılması gerektiği vurgulanıyor. Bu çağrıyla birlikte, belediye başkanının konuyu gündeme getirerek gerekli adımları atmaya davet edildiği belirtiliyor.

Karşıyaka'daki bu gündem maddesi yakından takip ediliyor. Hilltown projesine ilişkin yapılacak plan tadilatının önemli bir tartışma konusu olduğu ve belediye başkanının konuya nasıl bir yaklaşım sergileyeceğinin merakla beklenildiği ifade ediliyor. Konunun son gelişmeleri ve belediye başkanının açıklamaları ise kamuoyuyla paylaşılacak.

Sayın  B.Yıldız ÜNSAL bu konuyu nasıl gündeme getirdiniz?
"4-(PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ-227564) Altunizade Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. vekili tarafından 22.04.2024 tarihli dilekçe ve eki plan değişikliği önerisi ile İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Yalı Mahallesi (Tapuda Şemikler), 26024 ada, 1 nolu parselin yürürlükteki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında belirtilen "Emsal (E) =0.80" ve " 2. ve 3. Derece Kentsel ve Bölgesel İş Merkezleri” olarak belirlenen kullanım ve yapılaşma
Koşulları değişmeksizin, taşınmazın kuzey cephesindeki yapı yaklaşma sınırının düzenlenmesine yönelik 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği talebi hakkında önerge."
 
Kaynak: Nivent Kurtuluş /  Gaze-temiz.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow