Kepezspor Sporcuları, Dünya Engelliler Günü'nde Dayanışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Engelliler Derneği üyelerinin yaptığı ürünlerden alıp farkındalık oluşturdu

Dec 3, 2023 - 13:30
 0
Kepezspor Sporcuları, Dünya Engelliler Günü'nde Dayanışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Kepezspor Sporcuları, Dünya Engelliler Günü'nde Dayanışma Ziyareti Gerçekleştirdi

YEREL GÜNDEM / ANTALYA

Kepez Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği üyelerini ziyaret etti. Kepez Belediyesi'nin desteklediği Sevgi Atölyesi'ne giden basketbol, voleybol, yüzme takımı sporcuları, dernek üyelerinin el emeği ürünlerinden alarak farkındalık oluşturdu. Aynı zamanda, Kepez Belediyesi Spor Kulübü tarafından dernek üyelerine spor topları hediye edildi.

Kepez Belediyesi Spor Kulübü Müdürü Damra Tongo, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, dernek üyelerinin özverili çalışmalarını fark ettiklerini ve bu üstün gayreti topluma taşıyacaklarını belirtti.

Dernek Başkanı Gülcan Ay ise üyelerinin kokulu ve aromalı sabunlar, hediyelik çantalar, baskılı tişörtler ve kupalar gibi ürünler üreterek istihdam yarattıklarını ifade etti. Ziyaretin moral verici olduğunu vurgulayan Ay, sporculara teşekkürlerini iletti. Ayrıca, dernek üyeleriyle yapılan sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimi etkinliğin öne çıkan anları arasında yer aldı.

Kadınlar BGL takımı Kepez Belediye Antalya Toroslar oyuncuları, down sendromlu bireylerle dostça sohbetler gerçekleştirdi ve bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Bu etkinlik, sadece farkındalık oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda toplumda engelli bireylerle dayanışmayı teşvik etti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow