Külliye'den Yakın Takip: AKP İstanbul Adayını Arıyor - Sürpriz Görüşme!

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan İstanbul için hazır!

Dec 15, 2023 - 02:57
 0
Külliye'den Yakın Takip: AKP İstanbul Adayını Arıyor - Sürpriz Görüşme!

Külliye'den Yakın Takip: AKP İstanbul Adayını Arıyor - Sürpriz Görüşme!

YEREL GÜNDEM / İSTANBUL

AKP, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun karşısına sürpriz bir ismi çıkarmak üzere harekete geçiyor. Odatv'nin kulis bilgisine göre, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, AKP Genel Başkanvekili ve Aday Tespit Komisyonu üyesi Efkan Ala ile 3 Aralık'ta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile ise 5 Aralık'ta iki önemli görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerin içeriği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için olduğu öğrenildi. Başkan Turan'ın İstanbul adaylığına olumlu baktığı ve çevresine "hazırım" dediği belirtiliyor.

Gelişmeler Neler:

  • Mehmet Ergün Turan, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için önemli isimlerle görüşmelerde bulundu.
  • Ala ve Yılmaz, 5 Aralık'ta eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan'ın cenaze törenine katıldı, Yılmaz aynı gün Mısır Çarşısı'nda esnaf ziyaretinde bulundu.
  • İki görüşme, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için değerlendirildi.
  • AKP'de sadece Fatih'te aday adayı çıkmadığı, Turan'ın başarılı bir başkan olarak görüldüğü ve parti içinde sevildiği ifade ediliyor.
  • Turan'ın İstanbul adaylığı durumunda, potansiyel isimlerin Fatih Belediyesi'ne aday olması bekleniyor.
  • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul'da bir dizi etkinliğe katılmak için 8-9 Aralık'ta İstanbul'a geldi.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına başladı ve 24 Aralık'ta İstanbul'un üç bölgesinin sorumlularıyla teşkilat toplantısı gerçekleştirecek.
  • AKP'nin Aday Tespit Komisyonu'nda Efkan Ala, Ali İhsan Yavuz, Erkan Kandemir ve Yusuf Ziya Yılmaz gibi önemli isimler bulunuyor.

AKP'nin İstanbul'daki aday tercihi, siyasi arenada büyük bir merak konusu haline geldi. 2024 yerel seçimleri öncesinde yaşanan bu gelişmeler, İstanbul siyasetini şekillendirecek önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow