Mert Özcan Çiğli İçin Yola Çıktı: Sorunları Çözebilecek Akla ve Güce Sahibiz

"Akıl, Güç ve Yetenek"

Dec 5, 2023 - 02:02
 0
Mert Özcan Çiğli İçin Yola Çıktı: Sorunları Çözebilecek Akla ve Güce Sahibiz

Mert Özcan Çiğli İçin Yola Çıktı: Sorunları Çözebilecek Akla ve Güce Sahibiz

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çiğli Belediye Başkan aday adayı ve eski ilçe başkanı Mert Özcan, Ege Telgraf Web TV'nin canlı yayın konuğu oldu. Aday gösterilmesi durumunda önemli projelerini paylaşan Özcan, Çiğli'ye 10 kreş kazandırma, her mahalleye spor tesisi inşa etme, belediyede tasarrufa yönelme gibi vaatlerde bulundu.

"Cumhuriyet Evladıyım"

Gazeteci Nihat Ak'ın sorularını yanıtlayan Özcan, uzun süredir kesintisiz olarak siyaset yaptığını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde beni birçok arkadaşımız tanır. Çiğli 220 bine yakın nüfusa sahip bir kent. Böyle bir kente belediye başkan aday adayı olmak gerçekten çok heyecan verici. 9 yıldır siyaset içerisinde hiç ara vermeden aktif bir görev alıyorum." dedi. Çiğli'yi ve sorunlarını iyi bilen biri olarak aday olduğunu ifade eden Özcan, "Çiğli'de her haneye girmiş bir CHP'li ve Cumhuriyet evladıyım." diye konuştu.

"Projelerim Var"

Özcan, siyasi kariyeri boyunca ilçe yöneticiliği ve Çiğli İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunduğunu belirterek, "Çiğli'yi ve sorunlarını bilen biri olarak ilçemize hizmet etmek adına aday oldum. Hedefim amacım bir CHP'li belediye başkanına karşı gelmek ya da onun yaptıklarını yermek değil." şeklinde konuştu. Projeleri arasında 10 yeni kreşin yanı sıra her mahalleye spor tesisi kazandırmak olduğunu belirten Özcan, yaşanan pandemi ve depremin ardından sosyal belediyeciliğin önemine vurgu yaptı.

"Düşmanım Yok"

Düşmanlık yaratmadan, kucaklayıcı ve çözüm odaklı bir siyaset anlayışına sahip olduğunu ifade eden Özcan, "Herkesi kucaklayıcı, barışçıl ve çözüm bulan bir yanım var. Düşmanlaştırdığım kimse olmadı ve olmaz." dedi. Çiğli gibi dinamik bir ilçede 5 yıl ilçe başkanlığı yaptığını ve bu süreçte kavga etmemeye özen gösterdiğini belirten Özcan, "Beraber çok iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Her seçimde oyumuzu artırdık. Görev verilirse kentin dinamiklerini belirlemeye, sorunları çözmeye hazırım." şeklinde konuştu.

"Çöp ve Kentsel Dönüşüm"

Çiğli'nin en büyük sorunlarının başında çöp sorunu ve kentsel dönüşüm geldiğini belirten Özcan, bu konularda mevcut belediye başkanının çaba sarf ettiğini ancak sorunların hala çözülmediğini ifade etti. Harmandalı'da bulunan çöp tesisi ve çevresindeki mahallelerdeki kentsel dönüşüm sorununa çözüm getireceğini söyleyen Özcan, "Bu sorunları aday gösterilirsek en kısa sürede çözeceğiz." dedi.

"5 Yılda 10 Kreş"

İlçede kreş ihtiyacına dikkat çeken Özcan, "Kreşler benim de gündemimde. 26 mahallemiz var, her mahalleye kreş olmaz ama en az 9-10 tane kreşi bir dönemde Çiğli'ye kazandıracağımı taahhüt ediyorum ve ilk 5 yılda 10 kreşi Çiğli'ye kazandıracağım." dedi. Engellilerin ve engelli ailelerin sorunlarına da değinen Özcan, bu konuda projelerinin olduğunu ve iş birliği yaparak çözümler üreteceklerini söyledi.

"Halk ve Personel Günü"

Şeffaf bir belediye olacaklarını ve halkla sürekli iletişimde olacaklarını belirten Özcan, "Halk günü yapacağız. Gerekiyorsa 6 saat halkı dinleyeceğiz, sorunlarını konuşacağız. Tasarrufu sadece araç satarak değil, boşa çalışan bir lambadan, bilgisayardan dahi tasarruf edeceğiz. Personelimize de bu bilinci aşılayacağız. Mutlaka ve mutlaka herkesle barışık olacağız." dedi. Çocuklara yönelik projeleri de açıklayan Özcan, "Çocuklarımız çok ama çok önemli, özellikle madde bağımlılığı sorunu var. 26 mahallede çocukların ücretsiz yararlanabileceği tesisler olacak." şeklinde konuştu.

"Akıl, Güç ve Yetenek"

Son olarak sözlerini tamamlayan Özcan, Çiğli'nin 26 mahallesinde tüm sokaklara girmiş, tüm evleri ziyaret etmiş ve 2 belediye başkanı ile çalışmış biri olarak sorunları çözebilecek güce, akla ve yeteneğe sahip olduklarını belirtti. Aday gösterilirse daha detaylı projelerini açıklayacaklarını ifade etti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow