MHP'nin Belediye Başkan Aday Listesi Uzuyor: 3 İlde 55 Yeni Aday Açıklandı

Niğde'de 17 Belde ve 1 İlçe Adayı Belli Oldu

Feb 3, 2024 - 03:20
 0
MHP'nin Belediye Başkan Aday Listesi Uzuyor: 3 İlde 55 Yeni Aday Açıklandı

MHP'nin Belediye Başkan Aday Listesi Uzuyor: 3 İlde 55 Yeni Aday Açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), yaklaşan yerel seçimler kapsamında Muş, Niğde ve Kütahya'da 55 yeni belediye başkan adayını açıkladı. Listede belde belediyeleri ağırlıklı olmak üzere farklı bölgelerden adaylar yer aldı.

MHP, Muş ilinde 26 belde belediye başkan adayını kamuoyuna duyurdu. Açıklanan isimler arasında Bulanık ilçesine bağlı Akçatarla beldesinden Mehmet Emin Karataş, Varto ilçesine bağlı Bulanık beldesinden Mehmet Şirin gibi tecrübeli isimler dikkat çekiyor. Genç isimlere de yer verilen listede Hasköy ilçesine bağlı kırsal kesimdeki beldelerden adaylar da yer aldı.

Niğde'de 17 Belde ve 1 İlçe Adayı Belli Oldu


MHP, Niğde'de 17 belde belediye başkan adayı ve 1 ilçe belediye başkan adayını açıkladı. Merkez ilçeye bağlı beldelerden başlayan listede Bor ilçesine bağlı beldelere kadar uzanan geniş bir coğrafyayı kapsıyor. Çiftlikköy beldesinden Mustafa Kemal Doğan, Uçansu beldesinden Hasan Hüseyin Doğan gibi isimler adaylıklarını açıkladılar. İlçe bazında ise Çiftlik ilçesinde MHP, Mehmet Ali Koçyiğit'i aday olarak gösterdi.

Kütahya'da 12 Belde Belediye Başkan Adayı Seçildi


MHP, Kütahya'da ise 12 belde belediye başkan adayını açıkladı. Listede Simav ilçesine bağlı beldelerden başlayarak Gediz ilçesine kadar uzanan bir bölge yer aldı. Simav'ın bağlı olduğu Hisarardı beldesinden Hasan Fehmi Akın, Gediz'e bağlı Yeniceoba beldesinden Hüseyin Karataş gibi isimler adaylıklarını açıkladılar.

MHP'nin açıkladığı 55 yeni belediye başkan adayı ile birlikte partinin aday sayısı her geçen gün artıyor. Bu isimler önümüzdeki günlerde seçim çalışmalarına hız vererek seçmenlerin karşısına çıkacaklar.

İsimleri açıklanan adaylar şöyle;

*

*

9 EYLÜL

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow