Mustafa Kayalar Tüm Suçlamalardan Beraat Etti

Rüşvet Soruşturmasından Beraat

Jul 3, 2024 - 21:47
 0
Mustafa Kayalar Tüm Suçlamalardan Beraat Etti

Mustafa Kayalar Tüm Suçlamalardan Beraat Etti

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Menderes Belediyesi geçmiş dönem Başkanı Mustafa Kayalar, bugün gerçekleştirilen dava sonucunda tüm suçlamalardan beraat etti. 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Menderes Belediye Başkanı seçilen Kayalar, yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ve sonrasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kayalar, yolsuzluk ve rüşvet alma suçlamasıyla 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Bugün gerçekleşen karar duruşmasında, Kayalar’ın tüm suçlamalardan beraat ettiği açıklandı.

Rüşvet Soruşturmasından Beraat

Daha önce rüşvet soruşturmasından beraat eden Kayalar, görevi ihmal suçundan aldığı 6 aylık cezanın para cezasına çevrilmesiyle karşı karşıya kalmıştı. Ancak bu ceza da Kayalar ve avukatı Murat Aydın tarafından istinaf mahkemesine taşındı.

Bakanlığın İtirazı

Bakanlık, mahkemenin rüşvet soruşturmasında verdiği beraat kararına itiraz etmişti. Kayalar ve avukatı, hem rüşvet hem de görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla ilgili olarak istinafa başvurmuştu.

Tüm Suçlamalardan Nihai Beraat

Bugün sonuçlanan davada, Bölge İdare Mahkemesi, Mustafa Kayalar hakkında yapılan tüm suçlamalar için beraat kararı verdi. Kayalar, yolsuzluk ve rüşvet iddialarından tamamen aklanmış oldu.

Adaletin Zaferi

Mustafa Kayalar, beraat kararı sonrası yaptığı açıklamada, "Adaletin yerini bulmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu süreçte yanımda olan aileme, avukatıma ve tüm destekçilerime teşekkür ediyorum. Menderes halkına hizmet etmek için çıktığım bu yolda, bana yöneltilen asılsız suçlamalar nedeniyle büyük zorluklar yaşadım. Ancak adaletin tecelli edeceğine olan inancımı hiç kaybetmedim" dedi.

Kayalar, beraat kararının ardından Menderes halkına hizmet etmeye devam edeceğini ve belediyecilik çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Bu karar, Menderes Belediyesi ve Kayalar için yeni bir başlangıç anlamı taşıyor. Adaletin tecelli etmesi, halkın güvenini yeniden kazanmak adına önemli bir adım olarak görülüyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow