OdaTV, Azat Yeşil, Leyla Zana ve İzmir gazetelerinin reklam vereni!

20 liralık kaldırım taşlarına 120 lira ödeyen CHP’li İzmir Belediyesi!

Nov 13, 2023 - 19:17
Dec 9, 2023 - 17:04
 0
OdaTV, Azat Yeşil, Leyla Zana ve İzmir gazetelerinin reklam vereni!

YUSUF İNAN YAZDI...

OdaTV, Azat Yeşil, Leyla Zana ve İzmir gazetelerinin reklam vereni!

OdaTV ve Soner Yalçın’ı İzmir haberleri konusunda uyarmıştım. Anlaşılan o ki, Soner Yalçın benim uyarılarımı dikkate almamamış.

Soner Yalçın bizim toprakların çocuğu olduğu için kendisini bilgilendirmeye devam edeceğim.

Azat Yeşil, İzmirli gazeteciler için önemli bir isim. Azat Yeşil’i önemli kılan İzmir’in en büyük reklam vereni olması. Kendisi İzmir medyasını ayakta tutan inşaat şirketlerinden en imtiyazlısı.

Azat Yeşil’in Leyla Zana ile akrabalığı haberleri İzmir medyasında sık sık yazılır çizilir. Kimisi milli duyarlılıkla yazar, kimisi de gazete giderlerini karşılayamadığı için, reklam amaçlı yazar.

Başta da dedim, Azat Yeşil İzmir medyasının en büyük reklam vereni!

İnşaat şirketleri olmasa, İzmir medyası çoktan havlu atardı!

Azat Yeşil ismi OdaTV’nin haberinde geçtiği kadar küçük değil. O çok büyük bir grubun temsilcisi.

Soner kardeş ve OdaTV alınmasın!

Bayat ve yüzeysel haber yazıyorlar! Evet dikkat çekiyor ama hepsi o kadar.

Azat Yeşil ile ilgili en kapsamlı haberleri Temiz İzmir Derneği kurucusu Nivent Kurtuluş yazmıştı.

Tarih 19 Aralık 2011.

Nivent Kurtuluş’un haberinde Azat Yeşilin CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Karşıyaka Belediye Başkanlığı’ndan ihaleler aldığını yazmıştı.

Nivent Kurtuluş’un haberinden;

Bahsi geçen firma neden benim ilgi alanıma girdi derseniz eğer, Hatay caddesine döşenen taşlar 20 TL yerine 120 TL ye yapılıyorsa kimdir bu firma diye araştırdım. İzmirlinin cebinden bir kaldırım taşına 16 milyon ödenmesi çok geldi. Sayın Yusuf Kenan Çakar’da bu soruyu sordu başına neler geldi. Sn Aziz KOCAOĞLU her zamanki gibi Bol Küfürlü cevap verdi.

Bu ülkede neden Şehit Aileleri ve Gaziler TBMM’ye milletvekili olarak giremiyor? sorusunun cevabı bu haberin içinde yer alıyor.

Bu da Tolga Şardan’ın haberi:

Ankara'da bir grup müteahhidin Sağlık Bakanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere devlet kurumlarındaki ihaleleri paylaştırdıkları iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında Koray Aydın'ın Bayındırlık ve İskân Bakanı olduğu dönemde müsteşar yardımcısı olan ve "Vurgun operasyonu" sonrasında yargılanan Sedat Aban da gözaltına alındı.

Aban,  Koray Aydın'ın istifasına yol açan Bayındırlık Bakanlığı'ndaki büyük çaplı ihalelere fesat karıştırıldığı, yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı iddiaları nedeniyle başlatılan Vurgun operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Aban'ın da aralarında bulunduğu 567 sanık hakkında 18 yıla kadar değişen hapis istemleriyle Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava sürüyor.

İncelenen şirketler arasında, eski DEP Milletvekili Leyla Zana ve eşi Mehdi Zana'nın akrabası olan Azat Yeşil'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Hiperpol İnşaat da bulunuyor.

HÜRRİYET Gazetesi'nde 23.8.2001 Perşembe günü 'Yeter Söz Milletin' köşesinde yayınlanan Sayın Yalçın Bayer imzalı ‘‘Bayındırlık'ta Sacayağı’’ başlıklı yazıdan;

BAYINDIRLIK Bakanlığı'ndaki 'Vurgun Operasyonu' ile ilgili olarak birçok müteahhitle görüştük.. Bunlar arasında Güneydoğu kökenli olanlar da vardı.

Yapı İşleri'ndeki % 15-10 gibi düşük kırımlı ihalelere dikkat çeken müteahhitler ilginç şeyler anlattılar:

‘‘Sedat Aban, yıllardır bakanlıkta; önce Yapı İşleri Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür olarak görev yaptı. Bakan Koray Aydın gelince, Sedat Aban'ı Müsteşar Yardımcılığı koltuğuna oturttu. Çünkü ihale işlerinin nasıl dağıtıldığını iyi biliyor Aban... Solcu olduğunu bilmiyor mu, biliyordu. Şimdi de bunları Marksist diye suçluyor. O zaman MHP, Apo, PKK ve Şehit Anaları üzerinden hiç politika yapmasın.’’

Ankara'dan bir müteahhidin söyledikleri de şu:

‘‘Emin olun ihale alan Güneydoğu kökenli inşaat firmalarının sahipleri arasında PKK'ya yardım ve yataklıktan cezaevinde yatan müteahhitler bulunuyor. Ne yazık ki, bu gibi müteahhitlere Güneydoğu'da Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekát gibi önemli kurumların inşaatları veriliyor. Çoğunda güvenlik soruşturmasının aranmaması dikkat çekicidir.’’

*

*

Bu müteahhide, ‘‘Aban'ın kolladığı müteahhitlik firmaları var mı?’’ diye soruyoruz. Yanıtı şu:

‘‘Aslen Urfalı olan Aban'ın İller Bankası yoluyla verilen kamu ihalelerinde geniş bir havuzu vardır. Aban'ın kolladığını bildiğim firmalar arasında; İÇKA İnşaat/Yıldızlar İnşaat (Sahipleri Edip ve Müfit Eren); Kanatlar İnşaat, MEGA İnşaat (M. Emin Kaya), Kuzu Toplu Konut, Kur İnşaat en ünlüleridir. STB'yi dün yazdınız; sahibi Azat Yeşil'dir; üç paravan firması daha vardır. Hiperbol ve Haşim İzol'un sahte belgelerle yeterlilik aldıkları müteahhitlik çevrelerinde konuşulmaktadır.’’

Odatv kardeşler bana darılmasın!

Google.com’a “Azat Yeşil, Leyla Zana” yazmış olsalardı, bayat haberleri görürlerdi.

İzmirli gazeteciler CHP fanatizmi nedeniyle mesleklerini istedikleri gibi yapamıyorlar. Azat Yeşil ile ilgili haberde en büyük skandal CHP’li Aziz Kocaoğlu ile Azat Yeşil arasındaki ilişkidir.

Odatv bu ilişkiyi yazabilir mi?

OdaTV kardeşler, 2011 yılında 20 liralık kaldırım taşlarına 120 lira ödeyen CHP’li Aziz Kocaoğlu’na bu konuyu sorabilir mi?

Üzerinden 22 yıl geçmiş demeyin!

Siz İzmir’in sorunlarını yazmayıp, 22 yıllık bayat haberi yazdınız...

Onu da yüzeysel yazdınız...

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow