Olgun Atila'ya Bornova'da Sevgi Sel! Sağanak Yağmura Rağmen Miting Alanında

Kamil Okyay Sındır: "Yolunu Açmak Bizim Görevimiz"

Dec 5, 2023 - 02:18
 0
Olgun Atila'ya Bornova'da Sevgi Sel! Sağanak Yağmura Rağmen Miting Alanında

Olgun Atila'ya Bornova'da Sevgi Sel! Sağanak Yağmura Rağmen Miting Alanında

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, seçim çalışmaları kapsamında yeni haftaya sabahın ilk saatleri ile Bornova'dan başladı. Esnaf ziyaretlerine devam eden Atila, esnafla kahvaltı yaparak sohbet etti ve Bornova esnafının beklentilerini dinledi. CHP Bornova İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Atila'ya sağanak yağmura rağmen halkın gösterdiği ilgi görülmeye değerdi.

''İzmir'de ayak basmadığımız ilçe kalmayacak'' sözüyle yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, geçtiğimiz Cumartesi günü resmileştirdiği aday adaylığının ilk ziyaretine Bornova'dan başladı. Atila'nın CHP Bornova İlçe Başkanlığı'nı ziyaret edeceğini öğrenip sağanak yağmura aldırmadan başkanlık binası önünde toplanan vatandaşlar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve amatör spor kulüpleri davullar, zurnalar, pankartlar ve marşlarla adeta şölen havasında bir karşılama töreni düzenledi. Yoğun yağmur altında toplanan coşkulu kalabalık karşısında konuşma yapan Atila, ilçe yönetimine teşekkürlerini sunarak, ''Bornova siyasetini süper lige çıkaracağız.'' dedi.

"Yolunu Açmak Bizim Görevimiz"

Kalabalığın arasından güçlükle Başkanlık binasına ulaşan Atila'yı CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Milletvekili Kamil Okyay Sındır karşıladı. CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, "Olgun başkan bugüne kadarki siyasi kariyerinde, bugün de söylediği gibi mücadeleyi siyasette bırakmayan, kendisi için olmasa da haklı için, kent için mücadelesini başarılı şekilde getirmiş, başarılı bir kardeşimiz. Şimdi İzmir'imizin büyük şehirine aday olmakla bir Bornovalı olarak el üstünde tutmamız gereken bir kardeşimiz. Bize düşen Bornova'dan çıkan kardeşimize destek verip yanında olmak. Yolu açık olsun. Yolunu açmak bizim görevimiz." dedi.

"Daima Yanındayız"

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem milletvekili Kamil Okyay Sındır ise, 'Olgun Başkan'ın yolunu açmak için ona güç vermeliyiz. Onun önünü açmak bizim görevimiz. Olgun Başkan'ın yanındayız' ifadelerini kullanarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda Olgun Atila'ya desteğinin tam olduğunu belirtti.

"Bornova İzmir'in Süper Ligi Olmalı"

Olgun Atila ise; "Sayın ilçe başkanım, değerli genel sekreterim hepinizi çok seviyorum. İlçe başkanımızın ifade ettiği gibi hep birlikte Bornova ruhuna yakışır şekilde çalıştık. Bornova çok iyi şeylere layık. Bir genel sekreter çıkardık, büyükşehir belediye başkanı ve milletvekili çıkardık. Bornova İzmir'in süper ligi olmalı. Kamil başkanımız bizim hocamız. Kendisine teşekkür ederim. Gerçekten mücadele azmini ondan öğrendim. Gösterdiği iyi niyet ve yaklaşım için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz İzmirliyiz. 30 ilçede İzmir'e daha iyi hizmetler kazandıracağız. Ev sahipliğinizden ötürü hepinize teşekkür ederim. Destek ve duanızı istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Yağmur Çamur Dinlemediler"

Programının devamında Bornova esnafı ile kahvaltı eden ve Bornovalı vatandaşlarla sohbet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, olumsuz hava şartlarına karşın vatandaş ve esnaf tarafından sevinçle ve büyük bir ilgiyle karşılanırken, vatandaş tarafından çok özlendiği yorumlarını aldı. Atila programının devamında Bornovalı esnaftan alışveriş de yaptı.

Makedonya Göçmen Dernekleri 'Olgun Başkan' Dedi

Olgun Atila programının devamında Çamdibi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Esnafın ve Çamdibi halkının yoğun ilgisi ile karşılaşan Atila, coşkulu kalabalık karşısında duygusal anlar yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila daha sonra İzmir Makedonya Sarovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni, Makedonya Köprülü Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve Makedonya Debre Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti ve "Burada evimde, yuvamdayım. Burada beni asla yalnız bırakmadınız. Ben sizden dua ve destek istiyorum. Bir yola çıkıyorum. Gittiğimiz her yerde sizi referans göstereceğim. Günün sonunda her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum. Biz buraların sokaklarında büyüdük. Buradaki abilerimize daima güveniyoruz. İnşallah tüm İzmir ile en güzel fotoğrafı çıkarıp, en yüksek oyla seçimi kazanıp, en güzel hizmeti yapıp tarihe adımızı yazdıracağız. Türkiye siyasetine tarih yazmaya geliyoruz." diye konuştu.

Ardından Debreliler mevkiinde bir taziye evine uğrayıp başsağlığı dileklerini ileten Atila, Debreliler ile uzun sohbetler etti. Makedon göçmenlerinin 'Sonuna kadar arkandayız' sloganları ve açılan pankartlar eşliğinde bölgeden ayrıldı.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow