Osman Gökçek'ten Çarpıcı İddialar: ‘Kooperatif Çetesi’ Skandalı

"İZBETON Genel Müdürü'nün Usulsüzlükleri"

Jun 4, 2024 - 00:38
 0
Osman Gökçek'ten Çarpıcı İddialar: ‘Kooperatif Çetesi’ Skandalı

Osman Gökçek'ten Çarpıcı İddialar: ‘Kooperatif Çetesi’ Skandalı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Beyaz TV’de yayınlanan Sürmanşet programında CHP’li isimler hakkında şok edici iddialarda bulundu. Gökçek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve İZBETON eski Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’yı kooperatif yolsuzluğu yapmakla suçladı.

Gökçek, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Değerli takipçilerim bugün akşam saat 19:30’da Sürmanşet programında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan İZBETON şirketindeki büyük bir skandalı masaya yatırıyoruz. CHP milletvekili Murat Bakan’ın, CHP’nin İzmir İl Başkanının karıştığı skandalı kaçırmayın.” mesajını paylaştı.

"Tunç Soyer İzmir'i Kooperatif Şehrine Dönüştürdü"

Programda yaptığı açıklamalarda Gökçek, İzmir’de birçok kooperatifin kurulduğunu ve bu süreçte büyük skandalların yaşandığını belirtti. Gökçek, “Tunç Soyer burayı bir kooperatif şehrine dönüştürdü, fakat bunu yaparken büyük skandallar yaşandı. Her şey belgeli, her şey ortada,” dedi.

Gökçek, özellikle Örnekköy 4. etap ile ilgili olan kooperatifin kurucuları arasında CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun da olduğunu iddia etti. Bu kooperatifin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile kat karşılığı anlaşma yaptığını, fakat işlerin yolsuzlukla yürüdüğünü söyledi.

"İZBETON Genel Müdürü'nün Usulsüzlükleri"

Gökçek, İZBETON’un Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın, Murat Bakan tarafından bu göreve getirildiğini ve kanunen çift imzayla yapılması gereken işlemleri tek imza ile gerçekleştirdiğini iddia etti. “Bu kişi, tüm imza işlemlerini tek başına yaparak büyük bir yolsuzluğa imza atıyor,” dedi.

"Adresler ve İsimler Aynı"

Gökçek, kooperatifler ve şirketlerin adreslerinin aynı olduğunu ve bu durumun yolsuzluğun açık bir göstergesi olduğunu belirtti. “Adalet Mahallesi 1586/3 sokak No 40-1 Bayraklı İzmir adresinde bir kooperatif, bir şirket ve İzmir İl Başkanı’nın adresi aynı. Bu nasıl oluyor? Bütün kooperatiflere girmişsin, bir de il başkanı olmuşsun. Bu iş nasıl oluyor?” dedi.

"Tunç Soyer Daire Başkanlığını Kapattı"

Gökçek, Tunç Soyer’in işlerin yürümesi için Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığını kapattığını iddia etti. “Soyer, işleri örtbas etmek için Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığını kapattı. Bu, yapılan alavere dalavere işleri örtbas etmek için atılmış bir adımdır,” dedi.

"Cemil Tugay'a Teşekkür"

Gökçek, mevcut Belediye Başkanı Cemil Tugay’a teşekkür ederek, Tugay’ın Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığını yeniden açtığını ve yolsuzluğa izin vermeyen kişiyi tekrar göreve getirdiğini belirtti. “Cemil Bey, bu yolsuzlukların üstüne gidecek mi? En önemli mesele bu,” dedi.

"Bu Nasıl Vurgun?"

Gökçek, kooperatiflerde harcanan paraların nereye gittiğini sorarak, “Bu nasıl bir vurgun? Milletten aldıkları parayla inşaatları yarım bırakırlar ve sonra çeker giderler. İşte burada adalete ihtiyacımız var,” dedi.

"Kooperatif Çetesi'ni Yıkabilecek mi?"

Gökçek, Cemil Tugay’ın partisinin içindeki “Kooperatif Çetesi”ni yıkıp yıkamayacağını sorguladı. “Cemil Tugay, bu işi ortaya çıkarabilecek mi?” diye sordu.

Osman Gökçek’in bu iddiaları, İzmir’de büyük yankı uyandırdı ve kamuoyunda geniş bir tartışma başlattı. İddiaların gerçekliği ve sonuçları merakla bekleniyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak: EgePostası.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow