Özgür Özel: Belediyelerimizi denetleyeceğiz, hatası olanı affetmeyiz

"Bir dahaki sefer de Cumhurbaşkanlığını kazanmış bir parti olacağız"

Apr 6, 2024 - 13:53
 0
Özgür Özel: Belediyelerimizi denetleyeceğiz, hatası olanı affetmeyiz

Özgür Özel: Belediyelerimizi denetleyeceğiz, hatası olanı affetmeyiz

"Bir dahaki sefer de Cumhurbaşkanlığını kazanmış bir parti olacağız"

2023 Mayıs seçiminde halkın CHP’ye yazdığı mektubu doğru okuduklarını söyleyen Genel Başkan Özgür Özel, yerel seçim sürecini başarılı bir şekilde yürütteklerini belirterek, "Değişim 31 Mart’ta sandıklara yansıdı. Rehavet yok, zafer sarhoşluğu yok. İcraat zamanı" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, her sonucu sandık sandık analiz ettiklerini kaydetti.

CHP'nin 1977 seçimlerinden bu yana ilk kez birinci parti olduğunu belirterek şunları söyledi: "Bunda ölçme ve değerlendirmeye verdiğimiz önemin payının çok büyük olduğunun altını çizmek isterim. Kilis’in, Kastamonu’nun, Kırıkkale’nin, Zonguldak’ın, Adıyaman’ın, Afyonkarahisar’ın, Bursa’nın, Balıkesir’in, Manisa’nın, Denizli’nin, Uşak’ın kazanılabilir olduğunu bu ölçümlerde net biçimde görmüştük ve öyle de oldu."

"Belediyelerimizi denetleyeceğiz, hatası olanı affetmeyiz"

Sözcü gazetesinin haberine göre; bayramın ardından sahaya ineceklerini ve kazandıkları il merkezlerinden başlayarak, Türkiye'ye teşekkür edeceklerini ifade eden Özel, "Türkiye nüfusunun yüzde 62’sini, Türkiye ekonomisinin de yüzde 80’ine yakınını CHP’li belediyeler yönetecek. Sorumluluğumuz çok daha büyük. Bunun hakkını verebilmek için çok çalışacağız. Genel Merkezimiz bünyesinde Yerel Yönetimler Eşgüdüm, Denetim ve Eğitim Birimi kuracağız. Eskişehir’i bir cennete çeviren efsane Belediye Başkanımız Yılmaz Hocamızın liderliğinde, deneyimli belediye başkanlarımızın, Sayıştay denetçileri ve Mülkiye Müfettişlerinin bulunacağı bir birim kuruyoruz.

Belediyelerimizin beğenilen projelerini bütün belediyelerimize önereceğiz, hazır projeleri teslim edeceğiz. Proje havuzlarını birbirlerinin kullanımına açacağız. Belediyelerimizi de denetleyeceğiz. Biz devlet denetimi kadar sıkı ama vicdanlı bir denetim yapacağız. Hatası olanı da affetmeyiz. Vatandaş verdiği oydan pişman olursa ben mahcup olurum, bir daha oy isteyemem" ifadelerini kullandı.

"Bir dahaki sefer de Cumhurbaşkanlığını kazanmış bir parti olacağız"

Özgür Özel, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimindeki hedefiyle ilgili de şunları söyledi: "Belediyeleri kazandık ve hata yapmayacağız. Sosyal belediyeciliği, CHP’nin nasıl yönettiğini göstereceğiz. Hatası olanı affetmeyiz. Kibirlenmeyeceğiz. Ben de kendi hırs ve ihtiraslarım için partinin ve ülkenin geleceğine yönelik hiçbir kararda zorlayıcı, baskılayan ve kendine dönük, kararlarını dayatan olmayacağım. Anketlerle yapacağız, üyemize sorarak yapacağız, halka sorarak yapacağız.

Aday belirlerken de seçim tarihini belirlerken de kimle ittifak yapacağız, kimle yapmayacağız, bilimden sapmayacağız, ihtirasa kapılmayacağız. Artık kazanmayı öğrendik. İnşallah bir dahaki sefer de Cumhurbaşkanlığını kazanmış bir parti olacağız."

Yerel seçimde sandığa giden seçmenin yüzde 80’inin muhalif partilere, yüzde 56’sının da CHP’ye oy verdiğini kaydeden Özgür Özel, "Seçimi takım oyunu ile kazandık" dedi.

Özel’in değerlendirmesi şöyle: "Rehavet yok, zafer sarhoşluğu yok. Yerel seçimler sonrası hızlı şekilde çalışmaya başlayacağız. Seçimden 1’inci parti olarak çıkmamızın ilk haftası değil, bir sonraki seçim hazırlığının ilk haftası olarak görüyoruz. Bu seçimleri takım oyunu ile kazandık. İlerleyen süreçte Genel Merkez ile belediye başkanları arasında sorun varmış gibi göstermeye çalışacaklar. Ancak biz takım oyunu oynamaya, birlikte kazanmaya, birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Partimizin Cumhuriyet’in ilk yüzyılında gerçekleştirdiği başarıları, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında yeniden başarmaya hazırız."

t24

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow