Özgür Özel: Garcia Perez ile vize sorununu konuştuk

'ZULME VARAN MAĞDURİYETİ ANLATTIK'

Apr 7, 2024 - 16:27
 0
Özgür Özel: Garcia Perez ile vize sorununu konuştuk

Özgür Özel: Garcia Perez ile vize sorununu konuştuk

CHP lideri Özel, Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu'nun Başkanı Iratxe Garcia Perez ile dün Bükreş'te gerçekleşen görüşmesinde vize sorununu konuştuklarını açıkladı. Özel, "Avrupa’nın bu soruna acil çözüm getirmesi gerektiğini söyledik. Perez, bu konuyla derhal ilgileneceğini söyledi" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Romanya’nın başkenti Bükreş’te dün düzenlenen Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Liderler Zirvesi’ne katıldı. Özel, orada Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu'nun Başkanı Iratxe Garcia Perez ile görüştü.

'ZULME VARAN MAĞDURİYETİ ANLATTIK'

Özel, görüşmeye ilişkin resmi X hesabından şu paylaşımı yaptı:

''Bükreş'te dün yaptığımız temaslar sırasında çok sayıda liderle olduğu gibi Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu'nun Başkanı Iratxe Garcia Perez ile görüşmemizde de vize sorununu konuştuk. Avrupa’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın Schengen vizesi için aylarca randevu beklediklerini, öğrencilerimiz, iş insanlarımız ve şoförlerimiz başta birçok vatandaşımızın yaşadığı zulme varan mağduriyeti anlattık. Avrupa’nın bu soruna acil çözüm getirmesi gerektiğini söyledik. Sayın Garcia Perez, bu konuyla derhal ilgileneceğini ve bizi bilgilendireceğini belirtti.''

ANKA

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow