Özgür Özel ve Cemil Tugay'a Halk Konut üzerinden operasyon!

HALK KONUT İLE İLGİLİ CİDDİ İDDİALAR!!!

Apr 9, 2024 - 05:48
 0
Özgür Özel ve Cemil Tugay'a Halk Konut  üzerinden operasyon!

HALK KONUT İLE İLGİLİ CİDDİ İDDİALAR!!!

 
Büyük reklamlarla, Halk Konut Kuruldu,
 
"İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altında güç birliği kuran İZBETON, EgeŞehir ve Bayraklı Belediyesi iştiraki Baybel, depremde evleri hasar gören yurttaşlara yeni evlerini inşa etmeleri için destek oluyor."
 
Vatandaşlardan gelen ihbarlar oldukça ciddi boyutta,
 
"İbb tarafından kurulan Kooperatifimiz kuruldu, törenle sözleşmeler imzalandı, şöyle güzel akıllı evlerde oturacaksınız denildi hala netice alamadık. telefon numaram........... beni ararsanız detaylı bilgi vermek istiyorum"
 
İhbarda gelen telefon numarasını aradım,
 
"Nivent hanım halk konut diye bir şey uydurmuşlar. Depremde evleri ağır hasarlı veya kentsel dönüşüme başvuran apartman yada site sakinlerine Halk konut 1. 2 . 4. 8. 25 vs  adı altında kooperatifi kurdurup şu Mali Müşavir, bu Avukat, şu Mimar,  şu zemin etüdçüsü ile çalışırsanız projeniz çabuk geçer,  belediyeden ucuz beton alırsınız daha düşük maliyetle binayı yaptırırsınız vs vs gibi şartlar öne sürerek evi yıkılmış insanların sömürülmesine ön ayak oluyorlar"
 
Bunlar gerçekten önemli iddialar dediğimde ise,
 
"Adeta iş komisyoncusu gibi kendi yakınlarına yönlendiriyorlar Halk konut adıyla İBB Biz İzmirlilerin iliğini kemiğini sömürüyorlar. Hükumeti eleştirenlerin rant hususunda onlardan aşağı kalır yanı yok."
 
Peki siz başka mali müşavir, avukat, mimara, zemin etütcüyle çalışma olanağı verilmiyor mu?
 
"Proje geçmiyor o zaman yokuşa sürüyorlar. Bizimkiler mimarla anlaşmış 230.000 bine proje için. Son gün Mimar 1milyon istiyor."
 
Neden?
 
"Maliyetler artmış. Biz bina İzmir depreminde zarar gördü 3.5 yıl önce. 1 yıl önce yıktırıldı ve halen hiç bir şey yapılmadı. Belediye ve Halk konut işi yokuşa sürüp duruyor"
 
Neden birleşip kendiniz yaptırmaya kalkmadınız?
 
"İBB kuruluşu olan Halk Konut, bir sürü vaatler anlatıyor, güzel bina resimleri, akıllı binalar, kendi enerjisini kendi üreten binalar vs vs. Kuralım koop. Emsal artışından gelen fazla daireleri de Belediye alarak sizin yükünüzü azaltacak çok az para ödeyeceksiniz diyor. Size her konuda yardımcı olacağız, danışmanlık vereceğiz diyorlar. Koop. Kuruluş aşamasında ve sonrasında aynı bir saadet zinciri gibi çalışıyorlar."
 
Bu gerçekten çok ciddi bir konu, araştırmalarımı yapıp sizlerle paylaşacağım,
 
Gerçekten Halk Konut bu güne kadar kaç ev teslim etti,
 
Halk konut için kurulan ofis kirasını, personel maaşlarını kim ödüyor?
 
Yapılan evlerin müteahhitleri kim?
 
Mimarları, mali müşavirleri, avukatları, zemin etüt firmaları kim?
 

Hepsini sizler adına öğrenip tekrar gündeme taşıyacağım. 

NİVENT KURTULUŞ / GAZE-TEMİZ.COM

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow