Özgür Özel'den 'Ateş' Davası Yorumu: "Gidin Aklanınız"

"MHP Sustukça Anormallikler Başladı"

Jul 4, 2024 - 22:31
 0
Özgür Özel'den 'Ateş' Davası Yorumu: "Gidin Aklanınız"

Özgür Özel'den 'Ateş' Davası Yorumu: "Gidin Aklanınız"

YEREL GÜNDEM / ANKARA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş davasıyla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. KRT'de Elif Doğan Şentürk ve Zafer Arapkirli'nin konuğu olan Özel, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Özel, MHP'li Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'a seslenerek, "Ben Ulvi bey ve Semih bey için siz bu cinayeti azmettirdiniz diyemem. Size yakışan dokunulmazlığının kaldırılmasını kendiniz talep edin ve gidin aklanın" ifadelerini kullandı. Bu açıklama, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

"Davayı Yakından Takip Ediyorum"

Sinan Ateş davasının ilk duruşma gününde de orada olduğunu belirten Özel, bugün de mahkemeye katıldığını ifade etti. Duruşmada Sinan Ateş'in annesinin ifadelerini dinlediğini belirten Özel, "Annesi bir 3-5 dakika konuştu ve mahkemeyi bitirdi. Buna hala duyarsız kalınırsa Sinan Ateş'in annesinin ve eşinin gözyaşlarında boğulacaksınız" dedi.

"MHP Sustukça Anormallikler Başladı"

Özel, cinayetin işlendiği gün MHP'nin herhangi bir taziye mesajı yayınlamadığını ve cenazeye katılım göstermediğini belirterek, "Çok yakın zamana kadar Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış birisi. Bir anormallik orada başladı. MHP sustu sustu bugüne geldi" diye konuştu.

"Siyaset Değil, Adalet Talep Ediyoruz"

Özel, davanın siyasi bir mesele olmadığını, adaletin yerini bulması gerektiğini vurguladı. "Ben Ulvi bey ve Semih bey için siz bu cinayeti azmettirdiniz diyemem. Size yakışan dokunulmazlığının kaldırılmasını kendiniz talep edin ve gidin aklanın" diyerek, söz konusu isimlerin yargılanması gerektiğini ifade etti.

"Bu Olay Böyle Geçemez"

Özel, bu olayın normal kabul edilmemesi gerektiğini belirterek, "Biz buna izin verirsek Türkiye'de çok fena şeylerin önünü açarız. Kim ne bedel öderse ödeyecek ama buna burada dur dememiz lazım" dedi.

"Merkezi Medya Bize Kapalıydı, Artık Başka Bir Süreç Yaşanıyor"

Özel, CHP'nin sesinin duyulmasının önemine değinerek, "Merkez medya bize kapalıydı. Yandaş medya bizi ötekileştiren bir sistemle seçmenlerini konsolide ediyordu. Artık başka bir süreç yaşanıyor Türkiye'de. CHP'nin sesi duyuluyor hatta insanlar 'sesimizi duyur' diye CHP'ye geliyorlar" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'in açıklamaları, kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, Sinan Ateş davasında adaletin sağlanması konusunda güçlü bir mesaj verdi. Olayın takipçisi olacağını belirten Özel, Türkiye'de adaletin tecelli etmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow