Prof. Dr. Pınar Okyay İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı Oldu

Prof. Dr. Pınar Okyay’ın Başarılı Kariyeri

Jun 4, 2024 - 00:47
 0
Prof. Dr. Pınar Okyay İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Üst Düzey Atama: Prof. Dr. Pınar Okyay Genel Sekreter Yardımcısı Oldu

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığı alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Pınar Okyay'ı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atadı. Okyay, çeşitli yönetim birimlerinin sorumluluğunu üstlenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığı alanında tanınmış bir isim olan Prof. Dr. Pınar Okyay'ı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirdi. Okyay, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Veteriner İşleri Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı ve Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğü gibi önemli yönetim birimlerinden sorumlu olacak.

Prof. Dr. Pınar Okyay’ın Başarılı Kariyeri

1983 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olan Okyay, 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamladı. 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan mezun olduktan sonra, Sağlık Bakanlığı bursu ile London School of Hygiene & Tropical Medicine Halk Sağlığı Okulu’nda epidemiyoloji eğitimi aldı.

Hekimlik kariyerinin yanı sıra, Bornova Sağlık Grup Başkan Yardımcısı, İzmir İl Sağlık İstatistik Şube Müdürü ve İzmir İl Kalite Güvence Koordinatörü gibi görevlerde bulundu. 2000 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda akademik kariyerine başladı ve burada Halk Sağlık Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Okyay, akademik hayatında birçok önemli pozisyonda görev aldı. Üniversite Kalite Üst Kurulu Üyeliği, Üniversite Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Tıp Eğitimi akreditasyonu kurulu olan Özdeğerlendirme Kurulu Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Stratejik Plan Komisyon Üyelikleri gibi pozisyonlarda bulundu. Ayrıca, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Programı’na ilk Akreditasyon Belgesi’ni koordinatörlüğü döneminde kazandırdı.

COVID-19 Pandemi Sürecindeki Rolü

Sağlık Bakanlığı COVID-19 Bilim Kurulu üyeliğine seçilen Okyay, pandemi sürecinde bu önemli görevi yürüttü. Halk sağlığında epidemiyoloji, sağlık araştırma yöntemleri, araştırma ve yayın etiği, biyoistatistik, afet, toplumsal cinsiyet ve kadın sağlığı konularında çalışmalar yaptı.

Kişisel Hayatı ve Yeni Görevine Dair Beklentiler

Evli ve iki çocuk annesi olan Okyay, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki yeni göreviyle, şehrin çeşitli sağlık ve sosyal hizmetler politikalarını geliştirmede önemli bir rol oynayacak. İzmir halkı, Okyay'ın engin deneyim ve bilgisiyle belediyenin hizmet kalitesini daha da artırmasını bekliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Prof. Dr. Pınar Okyay’ın liderliğinde sağlık ve sosyal hizmetler alanında yapacağı çalışmaları heyecanla takip edeceğiz.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow