Rusya'dan Ukrayna'ya 'tarihteki en büyük SİHA saldırısı'

200 BİNA ELEKTRİKSİZ KALDI

Nov 25, 2023 - 21:38
 0
Rusya'dan Ukrayna'ya 'tarihteki en büyük SİHA saldırısı'

Rusya'dan Ukrayna'ya 'tarihteki en büyük SİHA saldırısı'

Rusya şubat ayında başlattığı işgal girişiminin ardından, bugün Ukrayna'ya yönelik tarihteki en büyük büyük SİHA saldırısını gerçekletirdi. Belediye Başkanı Kliçko, Rusya'nın Kiev'e 74 SİHA ile saldırdığını açıkladı.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, Rusya'nın Kiev'e düzenlediği İHA saldırısını açıkladı. Kliçko, Telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Cumartesi günü gerçekleşen saldırılarda toplam beş kişinin yaralandığını, bu yaralılardan birinin 11 yaşında bir kız çocuğu olduğunu belirtti.

Ayrıca, günün erken saatlerinde başlayan saldırılar sonucunda birçok binanın hasar gördüğünü ifade etti.

200 BİNA ELEKTRİKSİZ KALDI

Ukrayna Enerji Bakanlığı, saldırıların ardından Kiev'de 77'si insanların yaşadığı binalar olmak üzere yaklaşık 200 binanın elektriksiz kaldığını duyurdu.

Ukrayna Hava Kuvvetleri'nin verilerine göre, Rusya'nın 74 İHA'sından 71'i Ukrayna güçleri tarafından imha edildi. Söz konusu İHA'ların 66'sının Rusya tarafından Kiev ve çevresine gönderildiği açıklandı.

yeni-proje-3-003.jpg

Kiev Belediye Başkanı, yapılan saldırıyı sert bir dille kınayarak, bu tür eylemlerin sivilleri hedef almasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Aynı zamanda, saldırının şehirdeki birçok binaya ve altyapıya zarar verdiğini belirtti. Uluslararası topluma çağrıda bulunarak, Kiev'e yönelik saldırılara karşı güçlü bir tepki gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

KARAR

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow