Şerafettin Budak Selçuk'tan aday adayı oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunda aktif görevler üstlenmiştir.

Dec 20, 2023 - 11:41
 0
Şerafettin Budak Selçuk'tan aday adayı oldu.

Şerafettin Budak Selçuk'tan aday adayı oldu.

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Eğitimci kökenli Şerafettin Budak, doğumunun ardından Kırşehir'de yetişmiş, eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Uzun yıllar boyunca Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde görev yaparak okul müdürlüğü, şube müdürlüğü ve milli eğitim müdürlüğü gibi çeşitli idari pozisyonlarda bulunmuştur.

Özellikle Selçuk'ta 1998-2003 yılları arasında Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmış, bu süreçte ilçenin sosyo-ekonomik yapısını yakından tanımış ve halkla derin bağlar kurmuştur. Seferihisar Belediyesi'nde Tarımsal Hizmetler Müdürü olarak görev yaparken "Başka Bir Tarım Mümkün" politikasının yerel bir kalkınma modeline dönüşmesinde etkili olmuş, aynı zamanda sürdürülebilir tarımsal projelere liderlik etmiştir.

2019'da Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu SENGEL’in seçim kampanyası koordinasyonunu sağlamış ve daha sonra Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Burada Tarımsal Kalkınma Vizyonu doğrultusunda önemli projelerin hazırlanmasında rol oynamış ve kriz dönemlerinde de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunda aktif görevler üstlenmiştir.

Son olarak, 2023 yılında daire başkanlığı görevini sürdürürken Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında CHP Genel Merkezi tarafından Osmaniye'de bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması ve hizmetlerin etkin yürütülmesi amacıyla Genel Koordinatör olarak atanmıştır.

Şerafettin Budak, evli ve üç çocuk babasıdır.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow