Sevan Nişanyan'dan Atatürk’ün manevî şahsına çirkin saldırı!

ATATÜRK'ÜN HATIRASINA BÜYÜK TERBİYESİZLİK

Nov 13, 2023 - 22:03
 0
Sevan Nişanyan'dan Atatürk’ün manevî şahsına çirkin saldırı!

Sevan Nişanyan'dan Atatürk’ün manevî şahsına çirkin saldırı!

Ermeni yazar Sevan Nişanyan, 12 Kasım 2023 tarihinde paylaştığı "Pazar Sohbeti 198" isimli videosunda Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan ağır hakaretler etti.

Ermeni kimliğine sahip olduğunu sık sık vurgulayan yazar Sevan Nişanyan, sosyal medya sayfasında haftalık olarak gerçekleştirdiği yayınında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef aldı. Nişanyan, 12 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirdiği yayında Mustafa Kemal Atatürk'ü kastederek "Neden çok sayıda kız çocuğu evlat edinir? Bu kız çocuklarıyla Dolmabahçe ve Çankaya'daki özel dairesini paylaşıyor" ifadeleriyle çirkin imalarda bulundu.

ATATÜRK'ÜN HATIRASINA BÜYÜK TERBİYESİZLİK

Sevan Nişanyan, çirkin sözlerini sarf ettiği yayında önce; yaptığı çalışmalarla Türk sosyoloji ve tarih alanında çalışmalarla hâlâ büyük saygı duyulan Atatürk'ün manevî kızı Afet İnan ile Atatürk arasındaki ilişki olduğu yönünde mesnetsiz iddialar ortaya attı. Nişanyan, sonra yine her ikisi de Atatürk'ün manevi kızı olan; dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen ve Ülkü Adatepe'yi de ahlâksız konuşmasına dahil etti. 

Nişanyan, Atatürk ve manevî kızlarıyla ilgili "Devlet başkanı olan biri. Özellikle genç yaşından itibaren yüksek libidosuyla maruf olmuş bir kişi. Neden çok sayıda kız çocuğu evlat edinir? Bu kız çocuklarıyla Dolmabahçe ve Çankaya'daki özel dairesini paylaşıyor." diyerek terbiyesizce imalarda bulundu.

"SIKILDIKÇA ARA SIRA ATATÜRKÇÜLERE LAF ATIYORUM"

Sevan Nişanyan'ın konuşmasının başında söylediği sözler ise asıl niyetinin etkileşim alıp ilgi görmek olduğunu düşündürdü. "Türkiye'den uzaklaştığımdan beri kavga kontenjanımı dolduramıyorum, kavga edecek kimse yok etrafımda" diyen Nişanyan, "Sıkıldıkça ara sıra Atatürkçülere laf atıyorum. Nasıl kuduruyorlar, bildiğin gibi değil" ifadesini kullandı.

QHA

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow