Skandal görüntü! Kamyon kasasında disipline sevk...

3'üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda çekilen bir görüntü izleyenleri hayrete düşürdü. 

Apr 7, 2024 - 16:50
 0
Skandal görüntü! Kamyon kasasında disipline sevk...

Skandal görüntü! Kamyon kasasında disipline sevk...

Hani 3'üncü Jandarma Komando Taburu'ndan alay disiplin kurulana sevk edilen biri tanık 5 uzman çavuşun üstü brandayla kapalı oturma yerleri dahi olmayan bir kamyonet kasasında taşındığı ortaya çıktı. Skandal görüntüye tepki yağdı...

Terörle mücadelenin önemli duraklarından bir olan Diyarbakır'ın Hani İlçesi'ndeki 3'üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda çekilen bir görüntü izleyenleri hayrete düşürdü. 

Bir uzman çavuş tarafından 5 Nisan Cuma günü kaydedilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde disipline sevk edilen biri tanık 5 askerin Diyarbakır Alay Komutanlığı'na üstü brandayla ötrülü oturma yerleri dahi olmayan bir kamynetler gönderildiği görülüyor. 

Görüntüleri kaydeden ve uzman çavuş olduğunu ifade eden askeri personel, can güvenliği ve her türlü insani olanaktan uzak taşıma biçiminin üstleri tarafından kendilerine ceza olarak reva görüldüğünü ifade ediyor. 

Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken terörle mücadelede ön saflarda yer alan askeri personelin her ne sebeple olursa olsun bu şekilde taşınması tepkiile karşılandı. 

Görüntülere tepki mesajları yağarken henüz resmi bir açıklama yapılmadı.  

SÖZCÜ

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow