TİP, 7 ilçedeki başkan adaylarını açıkladı

Açıklanan isimler şu şekilde:

Jan 28, 2024 - 13:20
 0
TİP, 7 ilçedeki başkan adaylarını açıkladı

TİP, 7 ilçedeki başkan adaylarını açıkladı

TİP lideri Erkan Baş, partisinin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler için Antalya’nın 7 ilçesinin belediye başkan adaylarını açıkladı. Muratpaşa, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Gazipaşa, Kaş ve Alanya belediye başkan adayları tanıtıldı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Antalya Muratpaşa ilçesindeki Cam Piramit Toros Salonu’nda düzenlenen etkinlikte partisinin Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adaylarını ve 199 belediye meclis üyesini açıkladı.

Etkinlikte TİP’in önceki günlerde düzenlediği 1. Antalya Çevre ve Kent Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklandı ve Antalya aday tanıtımı yapıldı. 14 Mayıs Genel Seçimleri'nde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Antalya ilinden 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Yunus Başaran, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı oldu.

Bildirgenin okunması sonrasında TİP’in Antalya’nın 7 ilçesinde belli olan belediye başkan adayları ve 199 belediye meclis üyesi deklare edildi.

TİP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Emine Büyüknohutçu

TİP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Yunus Başaran

TİP Korkuteli Belediye Başkan Adayı Semra Yılmaz

TİP Kumluca Belediye Başkan Adayı Ali Altınkan

TİP Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ümran Çolakoğlu Uygun

TİP Kaş Belediye Başkan Adayı Halil Geçeli

TİP Alanya Belediye Başkan Adayı Hülya Arga

İsimlerin açıklanmasının ardından Genel Başkan Erkan Baş söz aldı. Açıklanan 7 ilçe dışındaki ilçelerde adaylıklar için çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde yeni isimlerin de duyurulacağını aktaran Baş, yurttaşlardan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne TİP’ten aday çıkartılması konusunda yoğun talep geldiğini kaydetti. Sözün halkın taleplerine bırakılacağını ifade eden Erkan Baş bu süreçte emek, kadın, çevre, köy ve yöre dernekleriyle; sendikalar ve meslek odalarıyla görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

KARAR

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow