Tunç Soyer kılıcı kime çekti? İmamoğlu'na mı, Özel'e mi?

İmamoğlu'na mı, Özel'e mi?

Mar 26, 2024 - 23:41
 0
Tunç Soyer kılıcı kime çekti? İmamoğlu'na mı, Özel'e mi?

Tunç Soyer kılıcı kime çekti? İmamoğlu'na mı, Özel'e mi?

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU, İZDOĞA, İZBETON ve İZULAŞ gibi şirketlerde çalışan 5 bin 800 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalanmasıyla ilgili çarpıcı bir mesaj verdi. İşçilerin sendikasına bağlı olanlarla işveren arasında ocak ayından bu yana devam eden sürecin sona ermesiyle birlikte, Tunç Soyer'in açıklamaları dikkat çekti.

Tunç Soyer, törende yaptığı konuşmada, işçilere olan desteğini ve bağlılığını vurgulayarak, "Bu can bu bedende durdukça sizin sonuna kadar yanınızdayım. Nerede olursam olayım, sonuna kadar sizin ananızın ak sütü gibi helal alın terinizi koruyacağım. Bu memleket namuslu güzel insanların yönettiği bir memleket haline gelecek. Görev sürem bitiyor ama bu kavga da bitmez, bu sevda da bitmez" ifadelerini kullandı.

Ancak, bu açıklamaların ardında İzmir'de geçmişte yaşanan bazı sorunlar ve eleştirilere yanıt aranıyor. Özellikle, geçmişte çalışanların maaşlarının zamanında ödenmemesi ve İzmirlilerin grev mağduru olması gibi sorunlar göz önüne alındığında, bazı kesimler Tunç Soyer'e sert eleştiriler yöneltiyor.

Tunç Soyer'in şimdiye kadar yapılmayan zammı neden şimdi yaptığı ve önceki süreçte neden gereken adımları atmadığı gibi sorular gündeme gelirken, İzmir'deki işçi sendikaları ve İzmir halkı, bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve gelecek süreçte beklentilerini belirginleştirmeye çalışıyor.  Kaynak: Gaze-temiz.com

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow