Tunç Soyer'den Bilindik Masallar!

Vatandaşa "Meczup" ve "Zibidi" diyemezsiniz...

Nov 26, 2023 - 19:46
Nov 26, 2023 - 20:01
 0
Tunç Soyer'den Bilindik Masallar!

Tunç Soyer'den Bilindik Masallar!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Temiz İzmir Derneği ve Gaze-temiz.com yazarı Nivent Kurtuluş CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamaları analiz etti.

Başlık birçoğunuza yabancı gelmeyebilir. Tunç Soyer, MAZLUM'u oynuyor. Tiyatro geçmişine sahip olduklarını hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde, "Gerçeğin İzinde" programında Tunç Soyer, Zeynel Bey'in sorularını yanıtladı. Kilise Çanı soruşturması hakkında inanılmaz açıklamalarda bulundu.

Öncelikle, bir belediye başkanı olarak vatandaşa "Meczup" ve "Zibidi" diyemeyiz. Her vatandaşın şikayet etme hakkı vardır. Biz vatandaş olarak size "Zibidi Hırsız" dersek, yakışır mı? Elbette ki hayır. Siz hangi hakla sizi şikayet eden vatandaşa bu ifadeleri söyleme hakkı buluyorsunuz? Önce oturduğunuz koltuğun ağırlığını verin. Öyle hoplayarak zıplayarak belediye başkanlığı yapılmaz. Siz hopladıkça, zıpladıkça sizin adınıza utanıyorum. Koskoca bir adam olmuşsunuz, üstelik büyükşehir belediye başkanı olmuşsunuz da... Sizi terbiyeye davet ediyoruz!

Şimdi biz size "İnsanlara doğruları söylemiyorsunuz" desek ayıp eder miyiz? Bence etmeyiz! TV programında, "Görmediğim Çanı ve görmediğim Yunan Konsolosu" açıklamasını dost camiası içinde yapmıyorsunuz! TV programında yapıyorsunuz ve insanların gözlerine baka baka vatandaşı yanıltıyorsunuz! Doğruları söylemiyorsunuz! Yoksa sizde unutkanlık mı hasıl oldu?

Yunan Konsolosu ile Sirtakiyi kim yaptı?

Bu nasıl bir yanıltmadır! Sizin açıklamanız gibi ben de akıl tutulması yaşıyorum! Yunan Konsolosu İzmir'den ayrılırken; Başkonsolos, ilk işbirliklerinin konusu olarak; 2016 yılının Temmuz ayında başlayan Sığacık Seferihisar-Karlovassi Samos deniz hattını, Seferihisar ve Samos halkının dostluğunu ve işbirliğini geliştirmek için Seferihisar’da gerçekleşen kültürel etkinliklerine desteği, Mati'deki talihsiz yangının felaketzedelerinin anısına Kasım 2018'de 100 fidanın dikimi ortak girişimi vurguladı.

Türk Milleti bunları görmeyecek ve anlamayacak kadar saf değil!

Her şey ortada!

*

https://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/news/baskonsolos-argyro-papoulianin-izmir-buyuksehir-belediye-baskani-tunc-soyer-ile-gerceklesen-gorusmesi-15102020.html

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow