Tunç Soyer'in adaylığı tehlikede!

"SOYER GİDİCİ"

Nov 20, 2023 - 00:39
 0
Tunç Soyer'in adaylığı tehlikede!

Tunç Soyer'in adaylığı tehlikede! "İstanbul, Ankara, Aydın tamam, İzmir’de anket var"


CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "İstanbul, Ankara, Aydın tamam, İzmir'de anket var" açıklaması, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in adaylığını tehlikeye düşürdü. Soyer, "Bunu hak etmediğimi düşünüyorum" dedi.

ERTAN GÜRCANER / SABAH

Ulusal bir televizyon kanalında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Özel, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş ve Aydın'da Özlem Çerçioğlu'nun adaylıklarının Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ilan edildiğini hatırlattı.

Özel, "Kemal Bey'in beyanları zaten anketlerle de destekleniyor. Onların adaylıklarında bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ama geri kalan 8 büyükşehirde, gelecek Pazartesi alacağımız kararla, doğru örneklemlerle, güvenilir şirketlerle, çapraz kontrollerle ve herkesin inceleyebileceği objektif anketler yapacağız.

Başkanların durumuna şu karar verecek; halkın gönlünde olan bizim de listemizde olacak. Halkın gönlünde olmayanın yerine başkasını gösteririz. İstanbul, Ankara, Aydın'ı Parti Meclisi'ne önereceğim. İzmir için anket var" dedi.

"SOYER GİDİCİ"

Bu açıklama, İzmir'de bomba etkisi yaratırken, Özel'in 'başarıları anketlerle destekleniyor' dediği belediye başkanları arasında Soyer'in ismini saymaması kulislerde 'Soyer gidici' yorumlarına neden oldu.

Soyer'in anketlerden geçer not alıp alamayacağı da merak konusu oldu. Yerel bir internet sitesine açıklamalarda bulunan Tunç Soyer ise "İzmir'de bir başkan arayışı vefasızlık değil mi?" sorusuna "Onu bilemem. Yalnız ciddi olarak bunu hak etmediğimi düşünüyorum" dedi.

SABAH

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow