Türkiye'nin Gençlerinden Mucize Beklemek: Yusuf İnan'ın Sert Eleştirileri

EURO 2024: Türkiye turnuvaya veda etti

Jul 7, 2024 - 00:54
Jul 7, 2024 - 01:05
 0
Türkiye'nin Gençlerinden Mucize Beklemek: Yusuf İnan'ın Sert Eleştirileri

Türkiye'nin Gençlerinden Mucize Beklemek: Yusuf İnan'ın Sert Eleştirileri

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Yusuf İnan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda Türkiye'yi yönetenleri hukuk, ekonomi, sağlık, dış politika ve eğitim alanlarında sınıfta kalmakla suçladı. 85 milyon Türk Milletinin milli takımlardan, genç erkek ve kadınlardan mucizeler beklediğini belirten İnan, tüm başarısızlıkların gençlerin başarılarıyla örtülmeye çalışıldığını ancak bunun yeterli olmadığını vurguladı.

İnan, Türkiye'yi yönetenlerin ülke ekonomisini düzeltmesi, adalet sistemindeki haksızlıklara son vermesi, dış politikayı deneyimli bürokratlara bırakması, hastanelerdeki sorunları çözmesi ve eğitimdeki başarısız uygulamalardan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Enflasyonun altında ezilen Türk milletinin, adalet saraylarında sürekli davalarla uğraşmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, Avrupa ve ABD'de vize sorunları yaşatılmaması, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) sürekli mahkum olmaktan ve tazminat ödemekten kaçınılması gerektiğini ifade etti.

İnan'a göre, Türk gençleri, bu sorunlar ortadan kalkarsa her alanda başarı gösterip destan yazabilecek potansiyele sahip. Suudi Arabistan ve Almanya gibi ülkelerin nitelikli eleman aradığını belirten İnan, Türk gençlerinin Avrupa, Amerika ve Arabistan'da kendilerine fırsatlar arayacağını öngörüyor. Suudi Arabistan'ın polis, asker, doktor, hukukçu, öğretmen, mühendis ve mimar gibi birçok nitelikli eleman arayışında olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin, Türk bayrağını gururla dalgalandıran ve ülkeyi Avrupa Birliği'nin ötesine taşıyan yöneticilere sahip olması gerektiğini belirten İnan, bu durumda Türk gençlerinin her alanda en önde başarı göstererek Türkiye'yi ve Türk milletini onurlandıracağını ifade etti.

Milli takımdaki gençlerin çok iyi mücadele ettiğini, ancak onlara fazla yük yüklenildiği için elendiklerini söyleyen İnan, Türkiye'nin gençlerine daha iyi fırsatlar sunulması gerektiğini belirtti.

Yusuf İnan, Şehit Aileleri ve Gaziler Haber sitesinin kurucusu ve Şehitler Ölmez Genel Yayın Yönetmeni olarak, Türk gençlerinin potansiyeline olan inancını ve ülkenin mevcut yönetimden beklentilerini dile getirdi.

*

*

*

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow