Ukrayna'nın Donetsk Şehrine Bombalı Saldırı: 13 Kişi Hayatını Kaybetti

13 Kişi Hayatını Kaybetti

Jan 21, 2024 - 23:26
 0
Ukrayna'nın Donetsk Şehrine Bombalı Saldırı: 13 Kişi Hayatını Kaybetti

Ukrayna'nın Donetsk Şehrine Bombalı Saldırı: 13 Kişi Hayatını Kaybetti

YEREL GÜNDEM / UKRAYNA

Ukrayna, Rusya tarafından ilhak edilen Donetsk şehrine düzenlenen bombalı saldırıda 13 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı bildirildi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin sosyal medya hesabından alınan bilgilere göre, Donetsk Belediye Başkanı Aleksey Kulemzin, saldırının işlek bir caddede bulunan dükkanlar ve bir pazar alanını hedef aldığını belirtti.

Rusya ile Ukrayna arasındaki karşılıklı saldırılar devam ederken, bugünkü saldırı sonrasında hayatını kaybeden sivillerin sayısı artmış durumda. Rusya tarafından ilhak edilen Donetsk şehrine düzenlenen saldırıda, hayatını kaybedenlerin sayısı 13 olarak açıklandı. Donetsk'in lideri Denis Puşilin, Ukrayna güçlerinin Textilshchik banliyösündeki bir pazarı bombalamasının ardından 13 kişinin öldüğünü, 10 kişinin ise yaralandığını ifade etti.

Saldırının ardından olay yerinde incelemelerde bulunan ekipler, saldırıda kullanılan silahların parçalarını topladı. Donetsk Belediye Başkanı Aleksey Kulemzin ise saldırının işlek bir cadde üzerindeki dükkanlar ve pazar alanını hedef aldığını vurgulayarak, Ukrayna'dan henüz resmi bir açıklama gelmediğini belirtti. Olayla ilgili gelişmeler beklenirken, bölgedeki durum endişe verici bir seviyede devam ediyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow