AB şirketleri Mısır ile 40 milyar euro değerinde anlaşma imzalayacak

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kahire'de

Jun 29, 2024 - 18:38
 0
AB şirketleri Mısır ile 40 milyar euro değerinde anlaşma imzalayacak

AB şirketleri Mısır ile 40 milyar euro değerinde anlaşma imzalayacak

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kahire'deki AB-Mısır Yatırım Konferansı'nda Avrupalı şirketlerin Mısırlı firmalarla 40 milyar euro değerinde anlaşma imzaladığını açıkladı.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kahire'deki AB-Mısır Yatırım Konferansı'nda Avrupalı şirketlerin Mısırlı firmalarla 40 milyar euro değerinde anlaşma imzaladığını duyururken, aynı etkinlikte Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi.

"Avrupalı şirketler Mısırlı ortaklarıyla değeri 40 milyar euroyu aşan 20'den fazla yeni anlaşma ya da ikili anlaşma imzalıyor. Hidrojenden su yönetimine, inşaattan kimyasallara, gemicilikten havacılık ve otomotive kadar çeşitli sektörlerde şirketlerimiz var," dedi.

Von der Leyen ayrıca yeşil enerji ve dijital eğitim alanlarındaki yatırımları vurgulayarak, Mısır'ın temiz enerji alanındaki liderlik iddiasının altını çizdi.

Konferans, Mart ayında von der Leyen ve es-Sisi tarafından kabul edilen Mısır-AB Stratejik ve Kapsamlı Ortaklığı'nın bir parçası olarak önem taşıyor ve siyasi ilişkilerden ekonomik istikrara, yatırımlardan ticarete kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

EURO NEWS

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow