Ak Parti, seçim çalışmalarına Kiraz ve Beydağ'dan başladı!

CHP'nin hizmet anlayışını eleştirdiler!

Dec 7, 2023 - 03:14
 0
Ak Parti, seçim çalışmalarına Kiraz ve Beydağ'dan başladı!

Ak Parti, seçim çalışmalarına Kiraz ve Beydağ'dan başladı!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Beydağ ve Kiraz'da partililerle buluşarak 2024 Yerel Seçimleri için önemli mesajlar verdi. Dağ, "Bizim olan belediyelerde hizmete odaklandık. Öncelikli hedefimiz, bizde olmayan belediyeleri kazanmak" dedi. Saygılı ise Kiraz Devlet Hastanesi'nin yapılacağını vurgulayarak, CHP'nin hizmet anlayışını eleştirdi.

AK Parti'nin Beydağ ve Kiraz ilçe yönetimleri ile kadın ve gençlik kollarına hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçimlerin parti için ayrı bir önem taşıdığını belirterek, "Önce millet" ilkesine vurgu yaptı. Dağ, partisinin hizmete odaklandığını ve 2024 yerel seçimlerine hazır olduklarını ifade ederek, "Öncelikli hedefimiz, bizde olmayan belediyeleri kazanmaktır. Bergama’da, Kınık’ta, Bayındır’da, Menemen ve Kiraz’da gösterdiğimiz hizmet belediyeciliğini, önümüzdeki dönemde diğer ilçelerde de göstereceğiz" şeklinde konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ise CHP'nin İzmir'e yetersiz hizmet sunduğunu iddia ederek, "CHP’nin İzmir’i yıllardır ağlama duvarına çevirerek hizmetsiz bıraktığını, ilçelere yönelik de iki yüzlü bir hizmet anlayışı sergilediğini" savundu. Saygılı, özellikle Kiraz ilçesinde yapılması planlanan hastane projesinin CHP tarafından engellendiğini öne sürerek, "Kiraz Devlet Hastanesi’ni geciktiren CHP’li Büyükşehir Belediyesi de duysun; Bu hastane mutlaka yapılacak ve halkımıza hizmet verecek. Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştü. İmar planları düzenlenerek yeniden askıya çıkıldı. Bakanlığımızın girişimleriyle bu yatırımı mutlaka hayata geçireceğiz. CHP’nin iki yüzlü hizmet anlayışına kurban ettirmeyeceğiz" dedi.

Saygılı, AK Parti'nin yereldeki başarılarına vurgu yaparak, "AK Belediyecilik; her canlıya dokunan, ihtiyacı olana el uzatan bir belediyeciliktir. Merkezi ve yerel idarenin aynı yere yumruk vurmasının önemine değinen Başkan Saygılı; 'Hizmetin gücü ve verimi burada ortaya çıkıyor. İnşallah İzmir’in diğer ilçelerinde de bu uyum AK Belediyecilikle birlikte yakalanacak. Bakın; Kiraz’da bugün DEÜ Veterinerlik Fakültesi var. Doğal gaz var, TOKİ var. Küçük Menderes’in ıslahı, hükümetimizin el attığı ve çiftçimize soluk aldıran Çatak, Haliller, Suludere barajları var. Belediyemiz de canla başla çalışıyor. Yeni üretici yolları açtı, 11 spor tesisi yaptı, kapalı pazaryerinden parklara Kiraz’ın çehresini değiştirdik. AK Belediyecilik; her canlıya dokunan, ihtiyacı olana el uzatan bir belediyeciliktir. Hamza Başkanımızın da dediği gibi; merkez ve yerel yönetimin ortak dili ve hareketi berekettir, güçtür. İnşallah; 2024’te İzmir ve tüm ilçeleri bu gücü tercih edecek, hizmeti tercih edecek" ifadelerini kullandı.

Son olarak, Saygılı, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e eleştirilerde bulunarak, "Geçtiğimiz günlerde, hükümete yüklenen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sözlerini eleştiren İl Başkanı Bilal Saygılı; 'Kendi açılarından telaşlarını anlıyoruz. Ama, her sıkıştıklarında hükümeti hedef almalarını anlamıyoruz. Algı operasyonu da bir yere kadar. Söyleyelim İzmir için neler yaptık: 11 bin 415 yeni derslik inşa ettik, 3'ü devlet olmak üzere toplam 4 yeni üniversite kurduk. 18 bin 215 gencimizin barınacağı yükseköğrenim yurt binaları açtık. 2'si stadyum olmak üzere toplam 115 spor tesisi inşa ettik. Sağlıkta 2 bin 610 yataklı, 46 hastane dâhil 127 sağlık tesisi kazandırdık. Bayraklı Şehir Hastanemizle dev bir yatırıma ve sağlık konforuna imza attık. Onlar büyük İzmir depreminde 1 heykel yaptı; kentsel dönüşüm adı altında bir faciaya imza attı; TOKİ eliyle 5 bin 52 konut ve 257 ticari alan yaptık ve biz tüm depremzedelerimizi 2 yıl içinde yeni yuvalarına kavuşturduk. Ulaştırma yatırımlarımızı ve diğerlerini saymaya zaman yetmez. Henüz belediye binasını yapamamış, anıt bina planları yapan; Alt yapı, üst yapı, arıtma, koku, trafik sorunlarının çığ gibi büyümesine seyirci kalan; tek bir vaadini yerine getiremeyen; Buca Metrosu'ndan Opera Binası'na, Karşıyaka Stadı'ndan Buca-Otogar Tüneli gibi arap saçına dönen şaibeli projeleri ellerinde patlayan; Şirketlerini borç batağında, İzmirlileri hizmet yokluğunda; kaygı girdabında boğan; Günü kurtarma derdiyle yaptıkları açıklamalarla son virajı dönmeye çalışan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e tavsiyemizdir; Hükümeti bıraksın İzmir'e baksın! Top çevirmesin, kendi yaptıklarını anlatsın!” şeklinde konuştu.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow