AK Partili Kalfaoğlu; Başkan Soyer Buca Cezaevi konusunda yalan söyledi

Cezaevi konusunda yalan söyledi

Nov 21, 2023 - 01:21
 0
AK Partili Kalfaoğlu; Başkan Soyer  Buca Cezaevi konusunda yalan söyledi

AK Partili Kalfaoğlu’ndan Başkan Soyer’e salvo: Cezaevi konusunda yalan söyledi

AK Parti Buca Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Kalfaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Buca Cezaevi üzerinden yüklendi. Kalfaoğlu açıklamasında, “Cezaevinin kaldırılmasından sonuna kadar Soyer’in bir damla katkısı olmadığı gibi bir de süreci sabote etti. Soyer vatandaşları sosyal medyadan ve TV programlarında algı yapıyor ve vatandaşları kandırıyor. Cezaevini kaldırmış gibi yalan söylüyor. Tunç Soyer, cezaevi konusunda yalancıdır. Tunç Soyer Buca’da bir cezaevi olduğunu dahi bilmiyordu. Soyer, cezaevi yıkımına engel olmak için mücadele verdi. Vatandaşa yalan söylemek ahlaksızlıktır. Soyer cezaevi yıkımına karşı dava açtırdı. Davadan netice alamadı, ona rağmen biz cezaevini yıktık. Sonra cezaevi ortasına 3 tane zeytin ağacı dikerek yeşil alan olsun dedi. Şovmenlik yaptı ve arkasından orayı çöp bahçesi yaptı ” dedi.

EGEPOSTASI- AK Parti Buca Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Kalfaoğlu, TR35 TV’de yayınlanan Canan Beyazkaya ile Seçime Doğru programında önemli açıklamalarda bulundu.

“BUCA BELEDİYESİ’NDEN DAHA ÇOK SOSYAL YARDIM YAPTIK”

Yarın adaylık için resmi başvuru yapacağını belirten Hakan Kalfaoğlu, “Aday adaylığımı daha önce açıkladım. Yarın da resmi başvurumu yapacağım. Sonraki süreçte yoğun tempo ile çalışmaya devam edeceğim. Vatandaşlarımıza yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. 2020 yılında ilçe başkanı olduğum dönemde bir pandemi süreci yaşadık. Biz teşkilatımızla birlikte vatandaşlarımıza yardım eli uzattık. ‘El ele Buca’ gibi önemli kampanyalar yaptık. Tonlarca meyve sebze ve gıda maddesi dağıtımı gerçekleştirdik. Buca Belediyesi’nden daha fazla sosyal yardımda bulunan İlçe Başkjanı ve ekibi vardı. Bu da teşkilat anlamında bizi çok güçlü kıldı. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

“BUCA CEZAEVİNİ BEN KALDIRDIM”

62 yıl hizmet verdikten sonra İzmir depreminde hasar alan ve yıkılan Buca Cezaevi’ne ilişkin önemli açıklamalarda bulunan AK Partili Kalfaoğlu, “Cezaevini kaldıran kişi olarak başından sonuna kadar benden dinlenmesi gerekiyor. Buca Cezaevi bizim için kötü bir semboldü. Sürekli kaldırılacağı söyleniyordu ama icraat kısmı için kimse elini taşın altına koymadı. Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’ın ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın ciddi desteği oldu. Bakanlıkla görüşmeler yaparak ilk adımı attık. Bu alan Adalet Bakanlığı mülkü. Buca ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu alan konusunda bir söz söylemeye hakkı yok, çünkü onlar ekonomik anlamda kendilerini sağlıklı hale getiremedikleri ve bütçeleri olmadığı için cezaevi alanında kamulaştırma yapamadılar. Biz AK Parti olarak 2020 yılında başlattığımız süreç sonrası bu alanı İller Bankası’na 300 lojman ve istenilen yere cezaevi yapma taahüdü karşılığında devrettik” dedi.

“SOYER CEZAEVİ KONUSUNDA YALAN SÖYLEDİ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Buca Cezaevi’ne ilişkin vatandaşa yalan söylediğini iddia eden AK Partili Kalfaoğlu, “AK Parti olarak bu olayı siyaset üstü tuttuk. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a çağrıda bulunduk. Erhan Kılıç’ın Buca’ya bir çok eziyeti var ama cezaevi konusunda tebrik ediyorum. Erhan Bey, Cezaevinin kaldırılma sürecinde içinde oldu ve CHP’li belediye bşkanı olarak bütün süreçleri kabul ettik. 2020 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanına çağrıda bulunduk ama Tunç Soyer çağrıları yanıtsız bıraktı. Cezaevinin kaldırılmasından sonuna kadar Soyer’in bir damla katkısı olmadığı gibi bir de süreci sabote etti. Soyer vatandaşları sosyal medyadan ve TV programlarında algı yapıyor ve vatandaşları kandırıyor. Cezaevini kaldırmış gibi yalan söylüyor. Tunç Soyer, cezaevi konusunda yalancıdır. Tunç Soyer Buca’da bir cezaevi olduğunu dahi bilmiyordu. Soyer, cezaevi yıkımına engel olmak için mücadele verdi. Vatandaşa yalan söylemek ahlaksızlıktır. Soyer cezaevi yıkımına karşı dava açtırdı. Davadan netice alamadı, ona rağmen biz cezaevini yıktık. Sonra cezaevi ortasına 3 tane zeytin ağacı dikerek yeşil alan olsun dedi. Şovmenlik yaptı ve arkasından orayı çöp bahçesi yaptı  ” diye konuştu.

“CEZAEVİ ALANINA MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIM”

Buca Cezaevi alanına Millet Bahçesi yapacağını anlatan Kalfaoğlu, “Cezaevi alanının hemen yanında bulunan ve yolun ortasında kurulan Cumartesi pazarında insanlar yıllardır eziyet çekiyordu. Biz cezaevi alanında pazar yeri yapılsın diye Buca Belediyesi’ne 5 bin metrekare alan tahsis ettik. Pazaryeri açtılar ama tuvaleti, elektriği, altyapısı, suyu yok. Utanmadan burada tezgah sattılar. Biz AK Parti olarak yer tahisi ederek görevimizi yaptık. Mnederes Caddesi’ne ilk defa paralel bir yol açtık. 45 bin metrekare alanı yeşil alan olsun diye Buca Belediyesi’ne tahsis ettik. İller Bankası’nın 15 bin metrekarelik Alana konut yapma düşüncesi var. Çünkü alandan bir beklentisi var. Bundan sonraki süreçte Hakan Kalfaoğlu Buca Belediye Başkanı olacak ve burayı Millet Bankası yapacağız. İller Bankası’na Buca Belediyesi’ne ait olan bir yer vereceğiz ve cezaevi haklarını takas edeceğim. Tunç Soyer yalan söylüyor, doğrusunu ben söylüyorum” dedi.

BUCA İÇİN NELER VAAD EDİYOR?

Seçim vaatlerini anlatan Kalfaoğlu, “CHP 15 yıldır Buca’da iktidar. Erhan Kılıç Buca Belediye Başkanı olarak başarısız. 52 tane seçim vaadini gerçekleştiremeyip, sıfırcı Erhan oldu. Buca Belediyesi’nin 2 milyar lira borcu var. İşçi kardeşlerim maaşlarını eksik alıyorlar, yol ve yemek yardımı alamıyolar. 1 yıldır elektrik faturası ödenmediği için bir çok alanın elektrikleri kesildi bu utancı da yaşadık. 31 Mart’ta Belediye Başkanı olacağım. İlk iş belediyeyi ekonomik anlamda verimli hale getireceğim. Buca’nın bütçesi Buca’ya yeter. Buca Belediyesi’nde çalışan kardeşlerime söz veriyorum, kimse işten çıkartılmayacak. Çalışan kardeşlerimin en düşük maaşı 35 bin TL olacak. Çalışan bir system ortaya koyacağız ve altyapıdan başlayacağız. Buca’da bir çok şeyde olduğu gibi Buca Spor’u da içler acısı hale geldi. Başkan olduğum zaman Bucaspor’um için gereken her şeyi yapacağım. Buca artık İzmir’in arka bahçesi değil, gözbebeği olsun. Buca’nın trafik sorununu battı çıktı ile çözeceğiz.  Buca’daki STK’lara yer tahsis edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

EGE POSTASI

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow