AK Partili Şamil Tayyar'dan seçim sonuçları için olay sözler

Şamil Tayyar'dan çok sert mesajların yer aldığı bir açıklama yaptı.

Apr 1, 2024 - 05:27
 0
AK Partili Şamil Tayyar'dan seçim sonuçları için olay sözler

AK Partili Şamil Tayyar'dan seçim sonuçları için olay sözler

AK Parti'nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, partisinin seçim hezimeti yaşadığını söyleyerek, CHP'nin başarısıyla ilgili "Siyasi afet" ifadelerini kullandı. Tayyar, partisine yarın itibariyle köklü değişiklik çağrısı yaptı.

AK Parti'nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan çok sert mesajların yer aldığı bir açıklama yaptı.

Tayyar, seçim sonuçlarını "Keyfiyet, kibir, kayırmacılık gibi bünyemize giren virüs, hayat pahalılığı, fakirleşme gibi ekonomideki savrulma açık işaretlerdi. Geçen yıl Cumhurbaşkanımıza kıyamayan seçmenin yerel seçimlerde adaylara toleranslı olmayacağı belliydi. Sessiz ve öfkeli kitlelerin bir bölümü sandığa gitmedi, bir bölümü boş oy verdi, kalanı en güçlü rakibe yöneldi" diyerek yorumladı.

AK Parti'nin güçlü bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Tayyar, açıklamasını "Yeter ki bu potansiyeli harekete geçirsin. İnanıyorum ki 1 Nisan’dan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmaz" temennisinde bulunarak bitirdi.

Öte yandan, AK Parti, Türkiye'nin dört bir yanından kaybettiği şehirlerle birlikte toplam il belediyesi sayısını 23'e kadar düşürdü. CHP ise mevcut sonuçlara göre Türkiye'de 36 il belediyesi kazanarak, zirveye yerleşti.

KARAR

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow