AKP İstanbul adayını 7 Ocak'ta, Ankara adayını 15 Ocak'ta açıklayacak

15 Ocak Pazartesi günü açıklayacaklarını söyledi.

Jan 4, 2024 - 20:55
 0
AKP İstanbul adayını 7 Ocak'ta, Ankara adayını 15 Ocak'ta açıklayacak

AKP İstanbul adayını 7 Ocak'ta, Ankara adayını 15 Ocak'ta açıklayacak

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkan adaylarının duyurulacağı tarihleri açıkladı. Erdoğan, İstanbul adaylarını 7 Ocak Pazar, Ankara adaylarını 15 Ocak Pazartesi günü açıklayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde aday belirleme komisyonu toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Pazar günü İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde adayların “yarıya yakınını” açıklayacaklarını söyledi.

Erdoğan, AKP’nin İstanbul adayının “sürpriz bir isim mi, tanıdık bir isim mi?” olduğuna ilişkin soruya ise “Bizim yapacağımız açıklamalarda A'dan Z'ye hepsi hem sürprizdir, hem de partimizin yerel yönetim seçimlerindeki kazanma azminin ifadesi olacaktır” yanıtını verdi.

Erdoğan ayrıca AKP'nnin seçim beyannamesinin de, Ankara adayının açıklandığı gün kamuoyuna duyurulacağını söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik dün yaptığı açıklamada, hem belediyecilik geleneğinin ana esaslarını hem de bugünün şartlarına, ihtiyaçlarına hitap eden söylemleri, projeleri içeren bir beyanname ile seçmenin karşısına çıkacaklarını söylemişti.

Çelik, yerel seçimler için diğer partilerle işbirliği çalışmalarındaki son durumun sorulması üzerine, şu an görüşmelerin sürdüğünü, sonuçlandığında gerekli açıklamaların yapılacağını belirtmişti.

BBC TÜRKÇE

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow