AKP Sözcüsü Çelik: "Cumhur İttifakı'nda Sorun Yok"

Çelik, "Cumhur İttifakı'nda hiçbir sorun yok. "

Nov 27, 2023 - 21:12
 0
AKP Sözcüsü Çelik: "Cumhur İttifakı'nda Sorun Yok"

AKP Sözcüsü Çelik: "Cumhur İttifakı'nda Sorun Yok"

YEREL GÜNDEM / ANKARA

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "50+1" açıklamasının ardından ortaya çıkan "ittifak içi anlaşmazlık" iddialarına cevap verdi. Çelik, "Cumhur İttifakı'nda hiçbir sorun yok. Cumhur İttifakı, yerel seçimlere hazırlanmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli, ihtiyaç duyduklarında görüşmeye devam ediyorlar." dedi.

Çelik, MHP ile ilgili iddialara ilişkin, "Herhangi bir sorun yok" açıklamasını yaparak, ittifakın sağlam bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Ayrıca, CHP lideri Özgür Özel'in Kürt seçmeni istismar ettiği iddialarına da değinen Çelik, "CHP'nin demek ki Kürt seçmeni istismar sezonu, seçimlere yaklaşırken başlamış. Yeni bir şey daha çıktı; en son seçimlerde imzaladıkları protokollerle aslında Kürt seçmene nasıl yalan söylemişler." şeklinde konuştu.

Dış politika konularına da değinen Çelik, İsrail ve Filistin arasındaki 4 günlük ateşkese dikkat çekti. İnsani yardımların engellenmesine yönelik sorunların olduğunu belirten Çelik, umutlarının ateşkesin kalıcı hale gelmesi olduğunu ifade etti. Ayrıca, Avrupa'nın tarihindeki katliamlara vurgu yaparak, Netanyahu hükümetini eleştirdi ve Avrupa ülkelerinin suskunluğunu sert bir dille eleştirdi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow