Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddiaların ardından bakanlık harekete geçti: Müfettiş atandı

Müfettiş atandı

May 5, 2024 - 18:30
 0
Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddiaların ardından bakanlık harekete geçti: Müfettiş atandı

Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddiaların ardından bakanlık harekete geçti: Müfettiş atandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddialar için müfettiş atandığı belirtilerek, "Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişleri görevlendirilmiştir" açıklaması yapıldı. 

İçişleri Bakanlığı, X hesabından yaptığı açıklamada; "Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır" denilerek Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı dönemindeki faaliyetleriyle gündeme gelen Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddialar hakkında müfettiş atandığı belirtildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: 

"22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeniden Büyük ve Güçlü Türkiye için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda vermiş olduğu büyük destek ve 'Türkiye’nin Huzuru' için hukuktan aldığımız güçle son 10 ay içinde; 15'i Uluslararası, 40'ı ulusal, 78'i bölgesel, 336'sı yerel olmak üzere toplam 469 organize suç örgütü çökertildi. 

Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır. Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişleri görevlendirilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir."

Ne olmuştu? 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ayhan Bora Kaplan ve 5 örgüt yöneticisi hakkında ''suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek'', ''kasten adam öldürme'', ''nitelikli kasten adam öldürme'', 'kasten yaralama'', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'', ''nitelikli yağma'', ''eziyet', ''suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme'', ''suç üstlenme'' ve ''suçluyu kayırma'' suçlarından 1'i ağırlaştırılmış 2'şer kez müebbet ve 169 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi. Diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası talep edildi.

T24

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow