Ayşe Ateş'ten 2 ay izne ayrılan Sinan Ateş dosya savcısı Ayhan Ay'a

Çocuklarımın ruhunda yer edinen korku bir gün bile izne çıkmıyor

Jan 9, 2024 - 00:31
 0
Ayşe Ateş'ten 2 ay izne ayrılan Sinan Ateş dosya savcısı Ayhan Ay'a

Ayşe Ateş'ten 2 ay izne ayrılan Sinan Ateş dosya savcısı Ayhan Ay'a: Çocuklarımın ruhunda yer edinen korku bir gün bile izne çıkmıyor

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada bir kez daha savcı krizi yaşanmış, soruşturmanın üzerinden bir yıl geçmesine karşın iddianamenin henüz tamamlanmamış olmasına yönelik eleştiriler sürerken, dosya savcısı Ayhan Ay’ın sağlık raporu alarak 2 ay izne ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, sosyal medyada konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, "Sizin hiç her sabah okula gitmeden önce 'Anne seni de öldürmeyecekler değil mi?' diye soran bir evladınız oldu mu? Biliniz ki çocuklarımın ruhunda yer edinen bu korku bir gün bile izne çıkmıyor" diyerek dosya savcısının 2 ay izne çıkmasına tepki gösterdi. 

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımla Savcı Ayhan Ay'a tepki gösterdi. "Başta eşim Şehit Sinan Ateş’in dosyasına bakan Sayın Savcı Ayhan Ay olmak üzere adaleti sağlamakla mükellef bütün kişilere" seslendiğini söyleyen Ateş, adalet çağrısını yineledi.

Ateş'in paylaşımının tamamı şöyle:

"Adalet istiyoruz… Adaletsiz geçen her günde suç, cezanın karşısında artan bir kibirle dikiliyor. Kibir, güveni doğuruyor. Güven, korkuyu yeniyor. Orada yenilen korku burada vücut buluyor. Adaletin gözleri tam da olması gerektiği gibi kapalı. Peki, neden?

Karanlıktayız. Anlamamıza yardımcı olacak bir ışık arıyoruz.

Bekliyoruz… Cuma cuma, seçim seçim bekliyoruz. Öyle bir bekleyiş ki bir yanına korkuyu almış, diğer yanına kaygıyı. Arkasında umut var, iman var, inanç var. Önünde cesaret, metanet, dirayet… Yürüdüğü yer de yön de karanlık. Yolumuzu aydınlatacak bir ışık arıyoruz.

Ve biliyoruz ki 'Her karanlık ona son verecek şafağın tohumlarını içinde taşır.' Kalbi yorgun bir babanın, gözü yaşlı bir ananın, kederli bir eşin, bir yarısını kaybeden kardeşin ve birçok uykusundan “Baba!” çığlığıyla uyanan iki evladın yüreğine ekilecek bu şafak tohumları da adaletin ta kendisidir.

Bu kapsamda sizlere şunu sormak istiyorum: Sizin hiç her sabah okula gitmeden önce 'Anne seni de öldürmeyecekler değil mi?' diye soran bir evladınız oldu mu?

Biliniz ki çocuklarımın ruhunda yer edinen bu korku bir gün bile izne çıkmıyor."

T24

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow