Çeşme için 21 günde 420 kilometre yürüdü

Başkan adayı attığı adımı sayıyor!

Mar 25, 2024 - 14:40
 0
Çeşme için 21 günde 420 kilometre yürüdü

Çeşme için 21 günde 420 kilometre yürüdü

YEREL GÜNDEM / ÇEŞME

Cumhur İttifakı'nın Çeşme Belediye Başkan adayı Esat Tanık, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Son 21 günde 15 bin vatandaşla tokalaşan ve Çeşme'nin sokaklarında toplamda 420 kilometre yol yürüdüğünü belirten Tanık, yoğun tempo içinde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Tanık, "Herhalde son 21 günde 15 bin civarında Çeşmeli hemşehrimizin elini sıkmışımdır. İlçemizin tüm mahallelerini sadece bir kez değil en az 3 kere ziyaret ettim. Sadece projelerimi ve kendimi anlatmak için günde en az 20 kilometre yürüyorum. Yani 21 günde en az 420 kilometre yürümüşüm. Çeşme-Ankara arası 687 kilometre. Demek ki bu yolun 3’te 2’sini yürümüşüm. Seçim gününe kadar bu arayı da kapatıp geçeceğim" şeklinde konuştu.

Ayrıca, Tanık, ailesinin de kendisine destek olduğunu ve küçük kızı ile eşinin de yanında olduğunu belirtti. Tanık, projelerinin ise dört mevsim yaşayan ve yaşanan Çeşme'yi turizm, sağlık, kültür-sanat ve tarım-hayvancılık-balıkçılık alanlarında 68 farklı proje altında topladıklarını ifade etti.

Tanık'ın önem verdiği konulardan biri de Cumhuriyet'in temel değerleri olan laiklik, demokrasi ve özgürlük gibi kavramların tartışmaya kapalı olduğunu vurguladı. Bu değerlerin milletin birlik ve beraberliğini güçlendiren temel taşlar olduğunu ve kendilerinin kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

Esat Tanık'ın seçim çalışmaları, Çeşme'nin geleceğine dair umut verici projelerle dolu görünüyor. Yürüttüğü yoğun tempo ve ailesiyle birlikte sürdürdüğü çalışmalar, Çeşme halkının dikkatini çekmeye devam ediyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow