CHP, Yerel Seçimlere Hazırlık İçin 68 Kentte Sahaya İndi: Vekiller Adayları ve Seçmenleri Dinliyor

CHP, Yerel Seçimlere Hazırlık İçin 68 Kentte Sahaya İndi

Dec 6, 2023 - 20:09
 0
CHP, Yerel Seçimlere Hazırlık İçin 68 Kentte Sahaya İndi: Vekiller Adayları ve Seçmenleri Dinliyor

CHP, Yerel Seçimlere Hazırlık İçin 68 Kentte Sahaya İndi: Vekiller Adayları ve Seçmenleri Dinliyor

YEREL GÜNDEM / ANKARA

06/12/2023 tarihinde CHP'nin 100 milletvekili, yerel seçimlere hazırlık kapsamında 68 kentte sahaya inerek seçmenlerle buluşuyor. Vekiller, adayları dinleyip esnaf ve vatandaşlarla görüşerek, kentlerdeki nabzı yoklamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hazırladıkları raporları en geç önümüzdeki salı gününe kadar genel merkeze teslim edecek olan CHP milletvekilleri, aday belirleme sürecinde bu raporların etkili olmasını hedefliyor. İstanbul ve İzmir için ise daha kapsamlı bir çalışma planlanıyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, CHP'nin milletvekilleri, çalışma kapsamında 68 il ve ilçelerinde ikili ve üçlü gruplar halinde seçmenlerle, esnaf, diğer muhalefet partilerinin örgütleri ve tabanları ile görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerde kentlere dair nabzı yoklayacak, adaylık için öne çıkan isimleri değerlendirecek.

Esnaf ve vatandaş görüşmelerinde vekil kimliğinin ön plana çıkarılmayacağı belirtiliyor. CHP milletvekillerinin, 'tebdil-i kıyafet' anlayışıyla sahada olacakları ifade ediliyor.

Çalışma, sadece il ve büyükşehir belediyeleri için değil, aynı zamanda ilçe belediyeleri için de görüşler toplamayı hedefliyor. Heyetler ayrıca aday adaylarıyla görüşerek, kente dair projelerini ve adaylık nedenlerini dinleyecek, aday adaylarının toplumsal karşılığı hakkında bir fikir oluşturacak.

Milletvekilleri, sorumlu oldukları kentlere ilişkin hazırladıkları raporları önümüzdeki hafta salı gününe kadar genel merkeze iletecek. Bu raporlar, aday belirleme sürecinde değerlendirmeye alınacak.

İstanbul ve İzmir gibi çalışma yapılan iller arasında olmayan kentler için ise daha geniş kapsamlı heyetlerin görevlendirileceği belirtiliyor. Ayrıca, CHP'de başlatılan anket çalışmaları da devam ediyor ve mevcut belediye başkanlarının memnuniyetini ölçen anket sonuçları, aday belirleme sürecinde etkili olacak. Parti aynı zamanda en az bin seçim çevresinde ön seçim düzenleyeceği ve seçim çevrelerinin özelliklerine göre farklı eğilim yoklaması yöntemlerini uygulayacağı da belirtiliyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow