Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Hamza Dağ

Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı olarak Hamza Dağ ismi açıklandı.

Jan 17, 2024 - 21:24
 0
Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Hamza Dağ

Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Hamza Dağ

YEREL GÜNDEM / İZMİR

AK Parti, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere hazırlık kapsamında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi. Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı olarak Hamza Dağ ismi açıklandı.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul ve Ankara'da adaylarını duyuran AK Parti, şimdi de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını kamuoyuna tanıttı. Cumhur İttifakı'nın İzmir'deki temsilcisi olarak belirlenen Hamza Dağ, 24 Mart 2021 tarihinde yapılan 7. Olağan Kongre ve 7 Ekim 2023'teki 4. Olağanüstü Kongre'de Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olarak seçilmiş ve aynı tarihten itibaren Tanıtım ve Medya'dan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa'nın Demirci ilçesinde dünyaya gelmiştir. Simav İmam Hatip Lisesi'ni 1996 yılında tamamlayan Dağ, lisans eğitimini 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. Siyasi kariyerine AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nda başlayan Dağ, ardından çeşitli görevlerde bulunarak partisinde aktif rol almıştır.

2011 seçimleri ile birlikte İzmir Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görev alan Hamza Dağ, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyelikleri gibi önemli görevlerde bulunmuştur. AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği, Seçim İşleri Birimi'nde Başkan Yardımcılığı ve AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı gibi kilit pozisyonlarda görev almıştır.

Evli ve dört çocuk babası olan Hamza Dağ, Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçmenin karşısına çıkacaktır.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow