Dalaman Seçmeni Vaadlerin Tutanlarını Bekliyor

Dalaman'ın sorunları görmezden gelindi

Feb 5, 2024 - 03:42
 0
Dalaman Seçmeni Vaadlerin Tutanlarını Bekliyor

Dalaman Seçmeni Vaadlerin Tutanlarını Bekliyor

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Deneyimli Belediye Başkanı Süleyman Camuzcuoğlu ve Gazeteci-Siyaset Danışmanı ve Dalaman Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan, Dalaman'ın sorunlarını masaya yatırmak üzere bir araya geldi.

DEVA Partisi'nin Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan, önceki dönem Dalaman siyasetine Belediye Başkanı olarak damgasını vuran deneyimli siyasetçi Sayın Süleyman Camuzcuoğlu ile görüşme talebinde bulundu. Bu talebe olumlu yanıt veren Sayın Camuzcuoğlu, Baykan ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Camuzcuoğlu, görüşme sonrasında Muğla'da siyasi medyaya açıklamalarda bulundu. Açıklamasında şunları dile getirdi:

"Öncelikle, son derece anlamlı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bilal Baykan'ı gazeteci kimliği dolayısıyla daha önceden tanıyordum ve görüşme teklifini memnuniyetle kabul ettim. Görüşmemizde, siyasi parti kimliği dışında Dalaman'ın siyasi geçmişi, bugünü ve geleceği üzerine derinlemesine sohbet ettik."

"Bilal Baykan, kendini anlatmak yerine dinleyen, bilgi toplayan ve bu bilgiler ışığında sohbet eden bir siyasetçi olarak kendini gösterdi. Bu sebeple, çok verimli bir bilgi alışverişi oldu. Gördük ki, Dalaman seçmeni bu seçimde oy kullanma motivasyonları konusunda ortak bir fikre sahip. Ayrıca, Dalaman'ın siyasi ayrıştırmalarla değil, birleştirici bir politikayla yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz."

"Düşüncelerim, hedeflerim ve amacım sadece belediyecilikle sınırlı değil. Ana odak noktamız adalet, cumhuriyet, çağdaşlık, demokrasi, emek, barış, özgürlük ve laik hukuk. Bu sebeple, siyasetin içinde aktif olarak yer almayı sürdürüyorum. Dalaman'ın daha iyi bir yönetimi hak ettiğini düşünüyoruz. Bu zor ekonomik koşulların yanı sıra, insanlarımızın yaşadıkları yerde mutlu olma arzusu karşılanmıyor."

"Bu fikirlerimi Muğla'nın tek siyasi medyası olan mugladasiyaset.com aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyorum ve başarılar diliyorum."

DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan ise şunları söyledi:

"Dalaman'ın birleştirici bir politikaya ihtiyacı var, ayrıştırmaya değil. Büyük bir deneyime sahip olan Sayın Süleyman Camuzcuoğlu'nun tecrübeleri çok değerli."

"Siyasetteki deneyimi ile öne çıkan Sayın Süleyman Camuzcuoğlu'nun görüşme talebimizi kabul ederek bizimle bir araya gelmesi için öncelikle teşekkür ederim. Geçmişte zorlu siyasi koşullara rağmen taşın altına elini koyarak siyaset yaptı ve bunu Dalaman Belediye Başkanlığı ile taçlandırdı. Yaptığı açıklamada bizlere değer verdiği için teşekkür ediyoruz. Kendisi, birçok konuda önemli bilgiler paylaştı."

"Sayın Camuzcuoğlu'nun bilgileri bizim için son derece değerli. Bundan sonra da temaslarımız artarak devam edecek ve Dalaman'ın sorunlarına yönelik çözümleri birlikte üreteceğiz. Siyaset anlayışım, ihtiyacı olan kesimleri, sorunları yaşayanları dinleyerek ve bu sorunlara gerçekçi çözümler üreterek buluşturmak üzerine kurulu. Bu nedenle, tüm kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmelerimiz devam ediyor."

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow