ESNAFLARIMIZ DALAMAN EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR

BAYKAN’IN STK VE KANAAT ÖNDERLERİ ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

Feb 5, 2024 - 03:44
 0
ESNAFLARIMIZ DALAMAN EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR

ESNAFLARIMIZ DALAMAN EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR

BAYKAN’IN STK VE KANAAT ÖNDERLERİ ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

YEREL GÜNDEM / DALAMAN

DEVA Partisi Dalaman Belediye Başkan Aday Bilal Baykan, Esnaf Odası Başkanı Sayın Şevket Takar ile Dalaman esnaflarının sorunları ve beklentileri üzerine bir görüşme gerçekleştirdi.

Dalaman Esnafının Sorunları ve Beklentileri Büyük

DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan kesimlerin sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Bu kapsam da Dalaman Esnaf Odası Başkanı Sayın Şevket Takar’a konuk oldu. Görüşme sonrası basın açıklamasın da bulundu. Esnaf odası başkanımızdan gerekli bilgi alışverişinde bulunduk. Kendisine ev sahipliği ve verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Dalaman Sanayi Sitesi Kapasitesi doldu, Mutlaka Büyümesi gerekiyor.

Dalaman 50.000 nüfusu geçmiş durumda bundan dolayı da iş hacmi ve ihtiyaçlarda çoğaldı. Ama mevcut Dalaman sanayi sitesinde dükkân kapasitesi dolmuş durumda bundan dolayı sanayi sitesinin büyümesi gerekiyor. Bunun için Belediye başkanlığını aldığımızda ilk olarak sanayi esnafının bu sorununu nasıl çözeriz ve sanayi sitesine nasıl eklemeler yapılır. Sanayi yanında bulunan beton santrali Dalaman’a yakışmamaktadır. Duruma göre o kısma doğru sanayi sitesinin büyümesi hedeflenmelidir düşüncesiyim. Bunun için gerekli bilgileri toplayacağım.

Çıraklık Okulunun Yeri Tahsis Edilmiş, Belediye ve Özel Sektör İş Birliği İle Okulu Bir an önce Yapmalıyız

Esnafların en büyük sorunu çırak ve kalfa bulamamak olduğunu uzun yıllardır biliyorum. Bunu Şevket Başkanım da teyit etti. Ve Esnafların Çırak yetişmesinde büyük rol oynayacak okulun yeri tahsis edilmiş olmasına rağmen okul yapılmasına başlanmamış.

 Bundan dolayı kamu ve özel sektör iş birliği ve hayırsever vatandaşların da desteğiyle Dalaman’a güzel bir çıraklık okulu kazandırmak için taşın altına elimi koymak için Şevket Başkanıma ve Dalaman Esnafına buradan da söz vermiş olayım.

E-Ticaret ve Markalaşmak İçin Tüm Gücümüzle Destek Vereceğim

Dalaman esnafının pazarlama ve tanıtımda tüm yolları kullanmasının önünü açacağız, gerek eğitim, gerek Dalaman’ın Markalarını yaratmak için seferberlik ilan edeceğiz. Markanız yoksa Markaların istediğini yapmak zorunda kalırsınız. Dalaman zaten marka ama farkında değiliz. Ben 20 yıl satış geliştirme ve marka uzmanlığında görev yaptığımdan dolayı bunun ne demek olduğunu yaşayarak öğrendim. Bu bilgilerimi de Dalamanlı girişimcilerimizle paylaşacağım.

Şevket Takar; Adayımızın Bizi Ziyaret ettiği için teşekkür ediyoruz.

Şevket Takar ziyaret sonrası yaptığı açıklama da;

Tüm siyasi parti adaylarına aynı yakınlıktayız, Bilgi alışverişi yapmaktan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu günde bölgemiz de uzun yıllardır Gazetecilik yapan DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan’ı konuk ettik. Mesleğinden dolayı yakinen tanıyoruz. Kendisine başarılar diliyoruz. Yaptığımız bilgi alışverişinde Dalaman’ın Esnaflarının sorunlarını yakinen takip ettiğini ve konuya duyarlı olduğunu gördük, Biz esnafların ihtiyaçlarını belirttik, kendisi de bu sorunların takipçisi olduğunu belirtti. Kendisine teşekkür ediyoruz dedi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow