Gazetecilerden Maçoğlu'na terleten sorular!

Neden bir komünist olarak emekçilerin yaşadığı bir ilçeden aday olmadınız?

Jan 9, 2024 - 15:16
 0
Gazetecilerden Maçoğlu'na terleten sorular!

Gazetecilerden Maçoğlu'na terleten sorular!

YEREL GÜNDEM / ANKARA

Fatih Mehmet Maçoğlu, Halk TV'de gazeteciler Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ve Seyhan Avşar'ın sorularına yanıt verirken zor anlar yaşadı. TKP'nin Kadıköy Belediye Başkan adayı ve Tunceli Belediye Başkanı olarak öne çıkan Maçoğlu, neden Tunceli yerine Kadıköy'e aday olduğu sorusuna cevap aradı.

Gazeteci Barış Terkoğlu'nun, belediyeciliğin şehri tanıma ve yönetme becerisi gerektirdiği ve Tunceli'den Kadıköy'e bir Belediye Başkanı getirilmesinin sorun yaratıp yaratmayacağı yönündeki sorusuna Maçoğlu, şehirlerin tek başına bir bireyin yönetimi altında olmadığını, meclislerle birlikte yönetilen bir sistemde herkesin yönetimin parçası olabileceğini savundu. Bu açıdan, Kadıköy'ün bir mozaik gibi olduğunu, farklı kökenlerden gelen insanların buluşma noktası olduğunu ve herkesin yönetimde söz sahibi olabileceğini belirtti.

Gazeteci Seyhan Avşar'ın ise neden iktidar yerine muhalefeti zorlamaya çalıştıkları yönündeki sorusuna Maçoğlu, sol-sosyalist kurumlarında İzmir, Aydın ve İstanbul gibi farklı ilçelerde tartışmalar yürütüldüğünü ve asıl amaçlarının mevcut siyasetin ötesinde bir sosyalist programı geliştirmek olduğunu ifade etti. Ona göre, emekçilerin yaşadığı her alanda bu programı geliştirebilirlerdi. Örneğin, Kadıköy'e birkaç gün boyunca sık sık geldiğini ve bu süreçte insanların çalışma koşullarını gözlemlediğini aktardı. Maçoğlu, işçi ve emekçilerin yaşam koşullarından çalışma sürelerine kadar her şeyin sosyalistler için önemli olduğunu vurguladı. Bu nedenle, hangi sosyo-ekonomik sınıftan olursa olsun insanların yaşam şartlarını ve çalışma koşullarını dikkate aldıklarını belirtti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow