Gecenin Olayı: Ümit Özdağ'dan Flaş İttifak Çağrısı

Gecenin Olayı: Ümit Özdağ'dan Flaş İttifak Çağrısı

Nov 30, 2023 - 02:07
 0
Gecenin Olayı: Ümit Özdağ'dan Flaş İttifak Çağrısı

Gecenin Olayı: Ümit Özdağ'dan Flaş İttifak Çağrısı

YEREL GÜNDEM / ANKARA

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı çağrı ile İYİ Parti lideri Meral Akşener'e ittifak teklifinde bulundu. Özdağ, "Gelin, bazı önemli noktalardaki anlaşmazlıklarımızı sonra çözülmek veya çözülmemek üzere erteleyelim. AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yapacağı ziyaret öncesinde Özdağ, İYİ Parti'ye ittifak teklifinde bulunduğunu açıkladı. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Özdağ, Akşener'i, Türk milliyetçisi Zafer Partisi'nin Atatürk'ün belirlediği devletin kuruluş felsefesini savunan çizgisiyle buluşmaya davet etti.

Özdağ'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Sayın Akşener, yarın sizi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi Zafer Partisi’nin ortaya koyduğu, Atatürk’ün belirlediği devletin kuruluş felsefesini savunan protokolü değil, Öcalan’ın belirlediği eşit yurttaşlık adı altında federasyon ve bölünmeyi savunan HDP’nin yaklaşımını desteklediğini açıklayan Yeni CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel ziyaret edecekmiş."

Özdağ, Akşener'e çağrısında, CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak sürecini eleştirerek, Akşener'i HDP ile ittifak içerisine sürüklememesi konusunda uyardı. Ayrıca, Özdağ, "Gelin, bazı önemli noktalardaki anlaşmazlıklarımızı sonra çözülmek veya çözülmemek üzere erteleyelim. AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım." ifadeleriyle, yeni bir ittifak önerisi sundu.

Özdağ, paylaşımında ayrıca, İYİ Parti'nin geçmişteki bazı tercihleri ve CHP ile yaptığı ittifakın Türkiye siyasetinde ikili kutuplaşmaya neden olduğunu öne sürdü. Akşener'e hitap ederek, Türk milliyetçisi seçmeni HDP ile ittifak içerisine sürüklememesi konusunda sorumluluk düştüğünü ifade etti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow