İş dünyasından 'seçim' değerlendirmesi: Reformlara hızla odaklanılmalı

TÜSİAD: REFORMLARA HIZLA ODAKLANILMALI

Apr 1, 2024 - 14:51
 0
İş dünyasından 'seçim' değerlendirmesi: Reformlara hızla odaklanılmalı

İş dünyasından 'seçim' değerlendirmesi: Reformlara hızla odaklanılmalı

Türkiye, sandık başına giderek yerel yönetimlerin 5 yıllık idaresini belirledi. Seçim sonuçlarını değerlendiren TÜSİAD, "Yapısal reformlara hızla odaklanarak daha gelişmiş, saygın, adil ve çevreci Türkiye hedefine ulaşılmalı" açıklamasında bulundu.

Türkiye geneline bakıldığında muhalefetin galibiyetiyle sonuçlanan yerel seçimlerin ardından, iş dünyası ekonomi politikalarına odaklanılması çağrısında bulunuyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yöneticileri, seçim sonuçlarının ülkede demokratik bir olgunlukla karşılanmasının ardından ekonomik reformlara hızla odaklanılması gerektiğini vurguluyor.

İTO: EKONOMİK PROGRAMA ODAKLANILMALI

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, "İş dünyası olarak Türkiye’nin bu seçimden sonra uygulanmakta olan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz" ifadeleriyle, ekonomik istikrarın önemine dikkat çekiyor. Avdagiç, seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını dileyerek, seçilen belediye başkanlarını tebrik ediyor.

TÜSİAD: REFORMLARA HIZLA ODAKLANILMALI

TÜSİAD ise yerel yönetimlerin kentlerde yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve etkin hizmet sunumuna odaklanmasını, merkezi ve yerel yönetimler arasında işbirliğinin güçlendirilmesini temenni ediyor.

Yapılan açıklamada "Yerel seçimlerin ardından ekonomimizi, demokrasimizi ve hukuk sistemimizi güçlendirecek yapısal reformlara hızla odaklanarak daha gelişmiş, saygın, adil ve çevreci Türkiye hedefine ulaşmak üzere elbirliğiyle çalışmalıyız" ifadelerine yer verildi.

İSO: EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜM

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, ekonomiye odaklanılması gerektiği mesajını verirken, Türkiye'nin ekonomik sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm bulunması gerektiğini vurguluyor. Bahçıvan, seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olması dileğinde bulunarak, İstanbul'un tekrar seçilen belediye başkanını kutluyor.

TOBB: EKONOMİDE ATILACAK ADIMLAR ÖNEMLİ

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, ekonomide atılacak adımların önemine vurgu yapıyor. Hisarcıklıoğlu, enflasyonla mücadele, yapısal reformlar ve ekonomik istikrarın sağlanmasının önemine işaret ediyor ve iş dünyası olarak üretim, yatırım, istihdam ve ihracatın artırılması için çalışacaklarını belirtiyor.

KARAR

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow