İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Aday Adaylığı İçin Ardı Ardına Gelen İstifalar

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde aday adaylığı için istifa haberleri peş peşe geldi.

Dec 1, 2023 - 20:34
 0
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Aday Adaylığı İçin Ardı Ardına Gelen İstifalar

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Aday Adaylığı İçin Ardı Ardına Gelen İstifalar

YEREL GÜNDEM / İZMİR

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde belediye başkanı olma hedefiyle kamu görevlilerinin istifa sürelerinin sona ermesine kısa bir süre kala, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde aday adaylığı için istifa haberleri peş peşe geldi.

Ege Postası'nda yer alan habere göre, aday adaylık başvuru süresinin bugün saat 17.00'de dolması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yoğun bir hareketlilik yaşanmaya başladı.

İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, 4.5 yıldır sürdürdüğü görevinden belediye başkan aday adaylığı için istifa etme kararı aldı. Kaya'nın Karabağlar için pazartesi günü aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kerem Ziya Yangöz, Foça Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Grand Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İkat, CHP'den Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı olmak için Grand Plaza'daki görevinden istifa etti.

Büyükşehir Belediyesi İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve ESHOT Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Kerim Özer, Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ulaş Aydın, Bayraklı Belediye Başkanlığı için görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Seçim öncesi aday adayları arasında yaşanan bu istifalar, İzmir'deki siyasi dinamikleri etkileyebilir.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow