İzmir'de Ak Parti ile CHP İl Başkanları birbirine eş başkan mı?

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı ve Milletvekilleri neden susuyor?

Mar 21, 2024 - 03:33
Mar 21, 2024 - 12:59
 0
İzmir'de Ak Parti ile CHP İl Başkanları birbirine eş başkan mı?

YUSUF İNAN YAZDI...

İzmir'de Ak Parti ile CHP İl Başkanları birbirine eş başkan mı?

İzmir'de siyasi gerginlik artıyor. CHP, parti içi çekişmeler neticesinde zor günler geçiriyor. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ve Tunç Soyer'e yönelik birçok dosya medyada gündeme geliyor. 

İlginç olan, bu dosyalarla ilgili Ak Parti İzmir İl Başkanı'ndan ve Ak Parti İzmir Milletvekillerinden bir açıklama gelmiyor.

Yeni Asır'ın haberi:

Haberin başlığı, "Yunanlılara çanını bile verdi"

O haberden bir bölüm;

Son dönemde yaptığı skandal açıklamalar ve uygulamalarıyla tüm Türkiye’den tepki çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar’da bulunan tarihi kilise çanını Yunan başkonsolosa verdiği iddia edildi. İddianın sahibi Cumhur Eriş, “Bu konu ilçede uzun zamandır konuşuluyor” derken, çanın belediye kayıtlarında olmadığı da ortaya çıktı.

Haber 07 Ekim 2022 tarihinde yapılmış. Öncesinde ve sonrasında bir çok haber sitesi konuyu gündeme taşımış. 

Haberlerin tamamını okudum. 

Konuyla ilgili Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan ve Ak Parti'nin İzmir Milletvekillerinden hiçbir eleştiri yapılmamış. 

Bu haberlerde, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tarihi eser kaçakçılığı ile suçlanıyor. Savcılar az zorlasa

Yunanistan lehine casusluk yaptığı iddiası ile soruşturma bile açabilir.

Böyle bir durumda, Ak Parti İzmir teşkilatlarındaki derin suskunluk nasıl algılanmalı?

Bu konuda soruşturma izni verilmemesi nasıl okunmalı?

Ben bunları düşünürken, CHP'den bir haber kaynağım, Tunç Soyer'in Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlaştığını, Erdoğan'ın adayı olarak CHP'ye genel başkan olmasının gündemde olduğunu iddia etti!

Siyasette hiçbir şey için olur veya olmaz diyemem. Siyaset bu, her şey olabilir. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da CHP Genel Başkanlığı için yola çıkmıştı. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti. (4.14.2014)

Dolmabahçe Ofis'te basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Görüşmeye, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da katıldığını belirten Feyzioğlu, "1.5 saati aşan, son derece samimi ortamda ve yapıcı bir görüşme ve hatta görüşmenin ötesinde bir çalışma toplantısı oldu" ifadesini kullandı.

Sonrası herkesin malumu. 

Tunç Soyer de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirirken heyecanlanan bir belediye başkanı olarak,  Başkan Erdoğan'ın Tunç soyer'i CHP'ye Genel Başkan olarak tercih edilmesi, doğal karşılanmalı.

Demiştim ki, Hilal Köylü bombayı patlattı!

Hlal Köylü'nün söyleşisinden bir bölüm;

Tunç Soyer'den çarpıcı mesajlar: Genel başkanlık beklentim yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim sonrası CHP'de bir kurultay olacağı ve genel başkan adayı olacağı yönünde iddialara yanıt verdi. Soyer açıklamasında, "Genel başkanlık, koltuk beklentim yok. Böyle bir gaye için de çalışmıyorum. Ben mevcut siyaset tablosunun bu ülkenin en büyük sıkıntısı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Buda demek oluyor ki, haber kaynağım doğru söylemiş. Tunç Soyer tersini söylese de böyle bir gündem var...

CHP kulislerinde bunlar konuşuluyor.

CHP İzmir'de olup biteni anlamak için, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay ve  Karşıyaka ilçe örgütündeki delege yapısının değiştirilmesi, tasfiye süreci masaya yatırılmalıdır.

Adnan Alabay ve ekibi Deniz Baykal'a kurulan kaset kumpasının farklı versiyonu ile tasfiye edildi.

FOTO : Milliyet - Haber için tıklayın.

O tasfiyeden sonra Karşıyaka'da neler değişti?

Bunu anlamak için Adnan Alabay ve ekibinin tasfiye edilmesinden sonra göreve gelenlerin mal varlıklarına bakmak gerekir.

Bir gazeteci olarak, bu konunun peşine düşmek benim görevim ama benim davam değil. 

Adnan Alabay ve Avukat Devrim Alabay'ın davası!

İzmir Kırıklar Cezaevinde ölen, CHP İzmir eski İl Yöneticisi ve İl Delegesi Arif Alabay ailesinin, dolayısı ile Adnan Alabay'ın davası...

Devrim Alabay avukat! 

Alabay ailesinin "çete" ilan edilerek, Adnan Alabay ve ekibinin tasfiye edilmesinin arkasında, FETÖ parmağı olup olmadığı araştırılmalıdır

Kendilerine kumpası kuran CHP'lilerin FETÖ ile doğrudan ilişkileri,  hem medyada açıktan gündeme geliyor, hem de adliye koridorlarında konuşuluyordu.

17 - 25 Aralık sonrasında FETÖ'ye ilk desteği hangi CHP'li yönetici vermişti? İzmir'deki hangi belediye başkanları FETÖ kurumlarını sürekli ziyaret ediyordu?

Devrim Alabay ve Adnan Alabay'ın bu soruların cevbını bilmemesi mümkün değil.

O zaman can alıcı soruyu soruyorum, Alabay ailesi tüm bunları biliyor ve susuyor olabilir mi?

CHP İzmir'de satranç iki kişiyle oynanmıyor!

Hilal Köylü'nün yaptığı haberde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday yapılmayan Tunç Soyer'in, düştüğü yerden CHP Genel Başkanı olarak kalkacağı mesajı veriliyor.

Hilal Köylü'nün söyleşisinde, Hamza Dağ'ın ısrarlı olduğu, İzmir'i alabileceği ima ediliyor!

Ben gazeteciyim!

Sadece olayları ve gündemi analiz ettim!

Gerisi taraflara ait!

Mardinliler Ak Parti'ye oy vermeyi düşünmüyor!

Bornova Yeni Camiindeki iftar yemeğine katıldım. İftar yemeğinde tanıştığım Mardinlilere Ak Parti'nin Mardinli adaylarına oy verip vermeyeceklerini sordum.

"Kesinlikle böyle bir şey olamaz, Ak Parti'ye oy yok" cevabını aldığımda şaşırdım. 

Mardinliler, DEM için de "bizim partimiz değil, bizi temsil etmiyor" diyor. 

Doğrusunu söylemek gerekirse, buna da şaşırdım.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sürprizlere gebe!

Sanırım en büyük sürpriz de Ak Parti ve CHP'ye olacak.

*

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'nın ve Ak Parti İzmir Milletvekillerinin görmediği bir haber daha var!

Yeni Asır haber yapmış!

Soyer çiftinden eşi görülmemiş rekor! Köy-Koop ve üyelerine 4 ayda 1164 ihale verdiler

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 yılda 100 milyon liradan fazla süt aldığı eşi Neptün Soyer yönetimindeki İzmir Köy- Koop'a bağlı kooperatiflere de ihale yağdırmaya devam ediyor.

ÇÖKELEK VE YOĞURT BİLE VAR

BUNA göre İzmir Büyükşehir ve Grand Plaza başta olmak üzere belediyeye bağlı şirketleri, Ocak-Nisan 2022 arasında İzmir'deki kooperatiflere 1164 ihale verdiği ortaya çıktı. İhalelerin büyük çoğunluğunun süt, peynir, yoğurt, salça, domates, kumpir, kuru üzüm, turşu, erişte, kuru incir, çökelek, şarküteri ürünleri, yumurta gibi ürünlerin alımı için yapıldığı görüldü. Bunların içindeki bazı ilginç ihaleler ise dikkat çekti. Örneğin Ödemiş Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nen 109.91 liralık çökelek alımı, 261 liralık yoğurt, yine 261 liralık şarküteri ürünü alımı gibi. Ocak ve Nisan aylarındaki toplam işgünü 95 olduğu ve bu aylarda gerçekleşen ihale sayısı da 1164 olduğu düşünüldüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve şirketleri günde 12.25 tane kooperatiflerden ürün almak için ihaleye çıkmış oluyor.

*

Bu konu da  Ak Parti İzmir İl Başkanlığı ve Ak Parti İzmir Milletvekilleri tarafından gündeme getirilmedi...

Bu da bonus!

Neptün Soyer'in Mason Locası Rütbesi kocası Tunç Soyer'in Loca Rütbesinden daha mı büyük?

Araştırmacı yazar Hürol Taşdelen, Temmuz 2020'de elektronik ortamda yayımladığı "Türkiye'de Mason Tarikatı" kitabının 30 ve 31 sayfalarını Neptün Soyer'e ayırmış!

Yazar Taşdelen, Özgür Masonlar Büyük Locası üyesi olduğunu öne sürdüğü Tunç Soyer'e de kitabında yaklaşık 25 sayfa ayırmış...

Taşdelen, Türkiye'deki Özgür Masonlar Büyük Locası'nın kurallarını Fransız Suprem Konseyinin belirlediğini ve buraya üye erkelerin eşlerinin de kadın locası kurabildiklerini ifade ediyor kitabında..
Yazar Taşdelen, İngiltere Birleşik Büyük Locasının kurallarını belirlediği Türkiye'deki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasının temsil ettiği düzenli masonluk siteminde, kadınların yer almadığını belirtiyor...

Fakat, yazar Taşdelen "Dahası, 4. – 33. Dereceler arasında toplantı yapan Suprem Konsey’e de devam ediyor. Neptün Soyer, üst derecelerde aktif bir kadın masondur. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı eşi olarak Neptün Soyer’in halen etkin, toplantılarına katılan ve çok üst derecelerde mason olması ASLA KABUL EDİLEMEZ!" şeklinde yazarak, Neptün Soyer'in kocası Tunç Soyer'den daha üst rütbelerde ve aktif olduğundan söz ediyor kitabında...

İŞTE TAŞDELEN'İN KİTABININ 30 VE 31 SAYFALARINDA YER ALAN NEPTÜN SOYER BÖLÜMÜ: 

Medyaradar siyaset analisti Atilla Akar, İzmir’de CHP ve İYİP adayları arasında yaşanan çekişmenin arka planında “Masonik Localar arası rekabet” olabileceğine dikkat çekti…

Masonlar Arası Rekabet mi?..

Odatv’de yeralan bir haberi okuduktan sonra içime bir şüphe düştü ki sormayın. Buna göre “ABD’de danışmalık verdiği mason ve Levanten ailelerle görüşme gerçekleştiren Özlale İzmir’de de “kardeşlik” toplantılarında İzmir adaylığı için tam destek alınca Genel Başkan Akşener’in karşısına geçip ‘Ben İzmir Büyükşehir adaylığını istiyorum” demiş bulunuyordu.

Tunç Soyer’in Farklı “Biraderleri”!..

Burada ilginç olan şudur ki, halihazırdaki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer’de bir masondur ve bu zaten bilinmektedir. (“Cenova Locası”ndan olduğu söyleniyor) Peki o halde Tunç Soyer’in karşısına şimdi neden bir mason “kardeşi” çıkmaktadır? Masonik teamüllere uygun mudur acaba? Bu sadece parti farklılığı ile açıklanabilir mi? Yoksa bunlar bir tür “Üvey kardeş” midirler? Bu soruya bir cevap arayacak olursak…

CHP – İYİP Mücadelesinden Ötede!..

O halde İYİP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale’nin ise karşı locadan –şayet iddialar doğru ise- yani mantıken İngiliz ekolündeki “Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası” (HKEMBL)’na bağlı olması gerekir. Esas çatışkı buradan kaynaklanıyor olabilir. O şartla ortaya çıkan tablo iki ayrı masonik yapının birbirine “meydan okuması”ndan kaynaklanıyor olabilir miydi? Öyleyse CHP’nin payına biri, İYİP’in payına bir diğeri düşmüş görünüyor. Eğer böyleyse, CHP – İYİP mücadelesi görünürdedir. Asıl kavga iki masonik ekol arasında olmalıdır. Kaynak Medya Radar

*

Burada bir soru daha gündeme geliyor?

Mason Locaları, CHP'nin başına Tunç Soyer'i geçirerek,  Türk siyasetini dizayn  etmek mi istiyor?

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow