Karşıyaka Belediyesi'nde Suat Özçağdaş Bomba Etkisi: Danışmanını Özel Kalem Müdürü Yaptı

Danışmanını Özel Kalem Müdürü Yaptı

Jun 27, 2024 - 14:23
 0
Karşıyaka Belediyesi'nde Suat Özçağdaş Bomba Etkisi: Danışmanını Özel Kalem Müdürü Yaptı

Karşıyaka Belediyesi'nde Suat Özçağdaş Bomba Etkisi: Danışmanını Özel Kalem Müdürü Yaptı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir kökenli CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, başkan adaylarının belirlenmesinde etkili olduğu Konak ve Karşıyaka Belediyeleri’ni adeta ‘çiftliğine’ çevirdi.

Özel’in Hassasiyetini Çiğniyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti yöneticilerinin akraba ve yakınlarının belediyelerde işe yerleştirilmesine ve belediyelerle iş yapmasına karşı şiddetle tavır alırken, Suat Özçağdaş bu hassasiyeti ısrarla göz ardı ediyor.

Atamalar ve Tartışmalar

Özçağdaş’ın Konak ve Karşıyaka Belediyeleri’ndeki atamalarda büyük etkisi olduğu biliniyor. Kardeşi İbrahim Özçağdaş’ın Konak Belediyesi’nin medya işlerini yaptığı ortaya çıkmışken, şimdi de Karşıyaka Belediyesi’nde yeni bir gelişme yaşandı.

Devlet Memuru Olmak İçin...

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız İşçimenler Ünsal, aday yapılmasında büyük katkısı olan Özçağdaş’ın bir isteğini daha geri çevirmedi. TBMM’de yıllardır resmi danışmanlığını yapan Ender Sinan Baran, Karşıyaka Belediyesi’nin özel kalem müdürlüğüne getirildi. Baran’ın devlet memuru olabilmesi için “istisnai kadro” üzerinden bu pozisyona getirildiği belirtiliyor. Özel kalem müdürlüğünde 6 ay görev yaptıktan sonra devlet memuru kadrosuna geçebileceği ifade ediliyor.

Baran’dan Açıklama

www.erhangulenc.com’a konuşan Baran, atamayı doğrularken Suat Özçağdaş’ın etkisinin olmadığını ve kendi başvurusu sonucunda bu göreve getirildiğini savundu. Baran, artık tamamen İzmir’e yerleşmeyi planladığını belirtti.

Karşıyaka Belediyesi'nde yaşanan bu gelişme, Suat Özçağdaş’ın etkisi ve CHP içindeki atamalara yönelik tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Parti içindeki hassasiyetlere rağmen yapılan bu atamalar, CHP tabanında ve kamuoyunda farklı tepkilere yol açabilir.

Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow