Mersin’in En Güçlü 100 İnsanı Bir Araya Geldi

100 Güçlü İnsan Belgeseli Kahramanları

Dec 3, 2023 - 13:35
 0
Mersin’in En Güçlü 100 İnsanı Bir Araya Geldi

Gazeteci Ufuk Cavlı, Cumhuriyetin 100. Yılında Mersin’in En Güçlü 100 İnsanını Bir Araya Getirdi

YEREL GÜNDEM / MERSİN

Mersin'in önde gelen isimlerini bir araya getiren gazeteci Ufuk Cavlı, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında "100 Güçlü İnsan Belgeseli"ni düzenledi. Mersin’in ekonomi, siyaset, spor ve basın dünyasından birçok önemli ismin katıldığı belgeselin galası muazzam bir etkinlikle gerçekleşti.

Ufuk Cavlı, daha önce Mersin, Hatay ve Gaziantep'te gerçekleştirdiği "33 Kadın" belgeselleriyle büyük beğeni kazanmıştı. Bu kez Cumhuriyetin 100. Yılı şerefine Mersin’in en güçlü simalarını bir araya getirerek özel bir belgesel projesine imza attı.

Belgeselin gala programına Mersin’in ekonomi, siyaset, spor ve basın dünyasından 600'e yakın önemli isim katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Demokrasi ve Atılım Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli gibi isimler de etkinliğe destek verdi.

Gala programında oturma düzeni, masalara sayı yerine Anafartalar, Conkbayırı, Arıburnu, Çanakkale gibi isimlerin verilmesi dikkat çekti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gece, katılımcıların Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini dile getirdiği etkileyici anlarla devam etti.

Gala programının en duygusal anlarından biri, Mersin'e hizmet etmiş ve rahmete kavuşmuş Abdurrahman Serttaş, Kadri Şaman ve Hasan Adil Cenkcimenoğlu'nun ailelerine teşekkür plaketi sunulmasıydı. Aileler, bu isimlerin başarıya ulaşma öykülerini duygusal görüntüler eşliğinde anlattı.

Gecenin sponsorlarına plaket verilmesinin ardından, Mersin’in kendi alanında en güçlü 100 insanı tek tek sahneye davet edilerek kente olan katkıları nedeniyle teşekkür plaketleri verildi.

Belgesel, 15 Aralık'tan itibaren yerel TV ve dijital platformlarda 10 bölüm halinde yayınlanacak. Gazeteci Ufuk Cavlı, projenin amacının gençlere ilham olmak olduğunu belirtirken, bu belgeselin aynı zamanda tarihi bir arşiv niteliği taşıyacağını vurguladı.

Gecenin finalini ünlü sanatçı Şimal, şarkılarıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. Ufuk Cavlı, konuşmasında, "Cumhuriyet bundan tam 100 yıl önce kuruldu, doğdu, büyüdü, gelişti ve yoluna devam ediyor. Karanlıklardan aydınlığa giden bu yol. Cumhuriyetin ışığında Atatürk yoludur. Her şey tıpkı hayat gibi kolay olmuyor; zorluklar, engeller, mücadele var bu yolda. Bu yolun başında Sen varsın, ben varım, biz varız, bu yolda başarıyla azimle yürüyen çeşitli meslek gruplarından toplumun tüm kesimlerinden çalışan, üreten topluma örnek olmuş yüz insanı belirleyerek onların hikayesini bir belgeselde buluşturduk. İnanıyorum ki bu başarılı hayat hikayeleri özellikle gençlere ilham olacaktır. Elbette bu belgesel tarihe bir arşiv olarak da kalacak değerdedir" ifadelerini kullandı.

100 Güçlü İnsan Belgeseli Kahramanları: Hüseyin Timurtaş, Hasan Arslan, Mazlum Balkan, Selahattin Balkan, Şenol Ergün, Çağlar Aksu, Serdar Taş, Halil Polat, Akgün Lülü, Funda Demirtaş, Sibel Gelbul, Seda Atik, Özlem Karakurt, Aydan Akdeniz, Mustafa Taşkın, Nurseren Tor, Hakan Çelik, Yüksel Çelik, Hüseyin Kılavuz, Burak Karataş, Mehmet Selvi, Cezmi Yılmaz, Seyrani Solugan, Hacı Bektaş Adıgüzel, Necmettin Yıldız, Cenk Cenkcimenoglu, Talat Şeker, Mukadder Özeroğlu, Pervin Kılınç, Özlem Sanrı, Emre Kuren, Uğur Başaran, Murat Kaya, Cihan Hazar, Kurtuluş Vural, Özcan Demir, Sevim Bağcı, Gül Daysal, Nuray Çakı, Mustafa Çakır, Şule Özlem Ural, Müjgan Çil, Birkan Ölmez, Erkin Kara, Zehra Yılmaz, Atilla Köse, Adnan Gündoğdu, Ayhan Kızıltan, Murat Yiğit, Murat Birin, Mehmet Türkmen, Kasım Yetkin, Hilmi Keskin, Mehmet Bozkurt, Mehmet Avcı, Eray Nasıf, Adnan Kızıltoprak, Zeynep Akçay, Hakan Kayacı, Selçuk Koçyiğit, Baki Kumtepe, Nihat Kadioğlu, Nil Sezer, Mesut Sezer, Ata Patır, İlhan Çokgün, Adnan Kardeş, Cihangir Akdemir, Uğur Uğuz, Erkan Karabacak, Ender Şener, Emre Aksay, Hatice İğde, Hatice Aydın, Çetin Işık, Bilgin Yeşilboğaz, Gönen Arslan, Tarkan Özyılmaz, Nidal Hüzmeli, Bekir Algüllü, Selahattin Uçkuner, Evren Erdoğan Diker, Fatma İlya, Ceyhan Çetinkaya, Gökhan Esmer, İbrahim Diken, Mehmet Yıldız, Pınar Cabbar, İzzet Yaylak, Sait Dervişoğlu, Yücel Ceylan, Ümit Mete, Ufuk İbicek, Şemsa Öner, Nadire İlkin, Çiğdem Dengiz, Taner Işıkbay, Murat İlça, Nesrin Türk Bostancı, Süreyya Kocadağ, İsmail Özdemir, Zehra Akın.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow