Nivent Kurtuluş'tan Çeşme Belediye Başkanı'na dikkat çeken  mesaj!

Temiz İzmir Derneği Çeşme Dosyasını açıyor!

Mar 27, 2024 - 00:23
 0
Nivent Kurtuluş'tan Çeşme Belediye Başkanı'na dikkat çeken  mesaj!

Nivent Kurtuluş'tan Çeşme Belediye Başkanı'na dikkat çeken  mesaj!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve Belediye Başkan Yardımcısı Faika Tütüncüoğlu Öner, Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş'un sert sorularıyla karşı karşıya geldi. Kurtuluş, Çeşme Belediyesi'nin uygulamalarını sorgulayarak, imara aykırı yapılaşma ve idari eksikliklere dikkat çekti.

Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş'un Gaze-temiz.com'da yayınlanan röportajında, Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve Belediye Başkan Yardımcısı Faika Tütüncüoğlu Öner'e yöneltilen sorular gündemi sarsıcı bir şekilde etkiledi. Kurtuluş, özellikle imara aykırı yapılaşma konusunda sert eleştiriler yöneltirken, belediyenin aldığı encümen kararlarının uygulanmadığına dikkat çekti.

Çeşme'de belediye başkanlığı yapan isimlere yönelik olarak "Ya bir dönem daha kalsaydınız, imara aykırılıklardan geçilmezdi!" ifadelerini kullanan Kurtuluş, alınan encümen kararlarının uygulanmamasını ve şifahi talimatlarla imara aykırı binaların yapıldığını dile getirdi. Ayrıca, görevden ayrılmalarının ardından dosyaların açılması durumunda neler olabileceği sorusuyla da dikkat çekti.

Özellikle, Çeşme Belediyesi'nin ticaret alanı olarak belirlenmiş bölgelerde ofis adı altında konut yapıldığı iddialarını gündeme taşıyan Kurtuluş, Belediye Başkanı Oran ve Başkan Yardımcısı Tütüncüoğlu Öner'e bu konuda bilgi sordu ve haberleri olup olmadığını sorguladı.

Bu sert sorular, Çeşme'deki belediye yönetiminin uygulamalarıyla ilgili önemli tartışmaların yaşanmasına yol açarken, kamuoyu da bu konuda merakla gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Belediye yetkililerinden gelecek yanıtlar ve açıklamalar, Çeşme'nin geleceği ve yönetimine dair belirsizliklerin ortadan kalkması açısından büyük önem taşıyor.

*

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow