Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın, Şehadetinin 7. Yılında Rahmetle Anılıyor

Sosyal Medyada Anma Mesajları

Jun 11, 2024 - 03:57
 0
Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın, Şehadetinin 7. Yılında Rahmetle Anılıyor

Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın, Şehadetinin 7. Yılında Rahmetle Anılıyor

ŞEHİTLER ÖLMEZ / İZMİR

Batman'da bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit edilen Aybüke Yalçın, şehadetinin 7. yılında rahmetle anılıyor. Vatanına ve milletine faydalı olmak, öğrencilerine iyi bir eğitim vermekten başka bir gayesi olmayan Aybüke Yalçın'ın aziz hatırası, tüm Türkiye tarafından saygı ve minnetle yad ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Mesleğini icra etmekten; vatanına, milletine faydalı olmaktan, öğrencilerine iyi bir eğitim vermekten başka gayesi olmayan, ancak bölücü teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Aybüke Yalçın’ı, şehadetinin 7’nci yılında rahmetle yâd ediyorum. Aybüke kızımızın katilleriyle mücadelemizi hem ülkemizde hem de bölgemizde sonuna kadar sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Anma Mesajları

Siyaset ve eğitim camiasından birçok isim, sosyal medya hesaplarından Aybüke Yalçın'ı anma mesajları paylaştı.

Selçuk Özdağ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Mesleğini icra etmekten; vatanına, milletine faydalı olmaktan, öğrencilerine iyi bir eğitim vermekten başka gayesi olmayan, ancak bölücü teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Aybüke Yalçın’ı, şehadetinin 7’nci yılında rahmetle yâd ediyorum. Aybüke kızımızın katilleriyle mücadelemizi hem ülkemizde hem de bölgemizde sonuna kadar sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ı şehadetinin yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" mesajıyla Aybüke Yalçın'ın unutulmadığını vurguladı.

Türk Ocakları

Türk Ocakları da, "Çok sevdiği öğretmenlik mesleğinin henüz ilk yılında, Batman’da eli kanlı terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ı rahmetle anıyoruz" sözleriyle Yalçın'ın hatırasını yaşattı.

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bayrağımızın dalgalandığı her köşeye dokunmak ve çocuklarımıza ışık olmak için başladığı mesleğinde, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenimiz, Aybüke Yalçın kızımızı şehadetinin 5. yılında saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun" dedi.

Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Hayatının baharında PKK’lı teröristlerce şehit edilmişti Aybüke Yalçın... Bugün, evlatlarımızı emanet ettiğimiz gündüz çocuk bakımevinde aziz hatırasını yaşatıyoruz. Aybüke öğretmeni ve yitirdiğimiz tüm eğitim şehitlerini rahmetle anıyorum" diyerek duygularını paylaştı.

Millî Eğitim Bakanlığı

Millî Eğitim Bakanlığı ise, "Maarifimizin ölümsüz neferlerinden Şenay Aybüke Yalçın Öğretmen'imizi şehadetinin yedinci yılında rahmet ve minnetle anıyor, terörün ve şiddetin her türlüsünü bir kez daha lanetle kınıyoruz. Eğitime adanmış hayatlarıyla geleceğimize ışık tutan ve acılarını içimizde sonsuza dek taze tutacağımız tüm şehit öğretmenlerimizin ruhları şad olsun" mesajıyla Yalçın'ı andı.

Mücadele Devam Edecek

Aybüke Yalçın'ın katilleriyle mücadele, ülkemizde ve bölgemizde sonuna kadar sürdürülecek. Türkiye, eğitim şehitlerini hiçbir zaman unutmuyor ve onların aziz hatıraları, genç nesillere ışık tutmaya devam ediyor. Aybüke Yalçın ve tüm şehit öğretmenlerimizin ruhları şad olsun.

www.sehitlerolmez.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow